Reset komputera

Witam

Mam taki problem podczas normalnej pracy komputer sie resetuje wgrałem “świeżego” windowsa, i dalej to samo ten sprzęt to:

plyta MSI 7222

Procesor Celeron 2,8GHz

RAM 1GB DDRII 800

Grafika GEFORCE4 Titanium 4200 128 MB / 128 bit

Zasilacz PC POWER SUPPLY model:take me 400

Sprawdzałem kondensatory i są OK

Temperatury mam następujące:

plyta 32

procesor 36

aux 47

dysk 47

Prosze o pomoc nie mam pojęcia co sie może dziać czy zasilacz za słaby czy coś zrypane

Może Masz bluescreeny, tylko za szybko znikają i o tym nie wiesz?

Aby BSOD pozostał na ekranie, wejdź do panelu sterowania->system->zaawansowane->uruchamianie i odzyskiwanie->ustawienia->odznacz automatyczny restart po awarii. Napisz na forum, jaki kod błędu został wygenerowany oraz jaką podano przyczynę.

Aby dowiedzieć się więcej, czego dotyczył bluescreen, odczytaj plik DMP. Zrób to wg tej instrukcji :arrow: Czytanie DMP

Sprawdź rozwiązanie (także w linkach): kody błędów.

Jeżeli nie rozwiążesz problemu, to daj raport na forum wg tych zasad :arrow: viewtopic.php?f=16&t=253052

Sprawdź teraz, czy są jakieś pliki DMP.

Podaj odczyt napięć z Biosu.

Do Biosu wchodzisz wciskając klawisz DEL przy starcie komputera. Na pierwszym ekranie po starcie będzie napis Press DEL to Enter Setup, wciskasz i wchodzisz. Wybierz PC Health Status (czasami jest Hardware Monitor), wejdź i spisz napięcia +3.3V, +5V oraz +12V. Z Biosu wychodzisz klawiszem ESC.

Dodatkowo.

Porządna konserwacja kompa.

Pamięć spraw na błędy oraz sprawdź jej ustawienia w biosie.

Więc tak zrobiłem tak jak pisałeś teraz trzeba czekać na reset, a napięcia mam następujące:

+3.3V mam 3.36

+5V mam 5.59

+12V jest 12.34

Za duże. Maksymalnie dopuszczalne to 5.25V

Dobrze by było pożyczyć inny zasilacz i na nim obadać sytuację.

Ok dzięki

Sprawdze na innym ale 400W wystarczy ??

Pewnie, byleby firmowy.

coś takiego mi wyświetliło

0xC000021A

Dodane 07.02.2009 (So) 20:19

i takie 0xc0000005

Przejrzyj linki dla tych błędów: http://www.hotfix.pl/articles.php?article_id=11

Przejrzałem to i już sam nie wiem najpierw było

0xC000021A potem 0x000000D1 następny 0x00000024 i teraz 0x0000008e

Wszystkie te kody błędów są w artykule podanym wyżej przez cosik_ktosik => http://www.hotfix.pl/articles.php?article_id=11

Sprawdź tam jak rozwiązać te problemy, zrób wszystko co tam pisze przy tych błędach.