Reset komputera

Witam

Zacznę od tego, że komputerowi zdarzały się restarty co kilkanaście dni. Tydzień temu zamontowałem nagrywrkę (TEAC CD-W552D), którą odebrałem z serwisu po naprawie.

Działało do momentu, kiedy chciałem włączyć komputer, i pojawił się komunkat o braku pliku (niepamiętam dokładnie, ale scieżka chyba C:/WINDOWS/…/drivers/pci…cośtam).

Parę godzin później chciałem zainstalować system na nowo, ale ku mojemu zaskoczeniu system ruszył i zaraz się zresetował. Uruchomiłem jeszcze raz, działał dość długo, więć pomyślałem, że wszystko OK.

Zainstalowałem Avasta (nic nie znalazł - ale uruchomiony w tle + neostrada = reset co 20 minut, więc go wywaliłem). Dalej w kolejności był Scandisk (nic nie znalazł), Goldmemory (też nic) i Spybot (wyczyszczone).

Komputer resetuje przeważnie podczas użycia CD-ROMu (nawet dwa wysunięcia tacki pod rząd - bez wkładania płytki, wystarczą). Czego to wina?

Może być to wina zasłabego zasilacza,ilu watowy masz teraz ?,może nie uciągać wszystkich części w kompie

PPM na mój komputer > właściwości > zaawansowane >ustawienia ( uruchamianie i odzyskiwanie) > awaria systemu < automatycznie uruchom ponownie

wyczyść to okienko i nie będzie się komputer resetował.

może zworkę masz nie tak ustawioną .

od instaluj nagrywarkę zresetuj komp zainstaluj ponownie bo może sterowniki się nie prawidłowo wgrały

Dokładnie i jeszcze sprwdź napięcia zasilacza bo być może nie wyrabia

Zasilacz CODEGEN model 200X-1 napisane na nim jest 200W - komputer jest dość stary

Odhaczyłem

Zworka jest na Master - to jedyny napęd w komputerze

to już zrobiłem, komunikat się nie pojawia

to ja bym proponował zakupić coś mocniejszego http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=37385

OK, dzięki wielkie, będę musiał zainwestować.