Reset konta?!

Witam, mam bardzo poważny problem :frowning: .

Wiadomo, że jak jest jedno konto, system uruchamia się automatycznie, bez wybierania tego konta w ekranie powitalnym. Przynajmniej u mnie tak było, było jedno konto i do niego automatycznie każdy wchodził, bo normalnie sie wszystko uruchamiało. Od pewnego czasu, pojawiał mi się ekran powitalny i konto “Administrator”. Klikało się na te konto i dalej już było normalnie, jak wcześniej. Ale po pewnym czasie (znaczy dzisiaj) postanowiłem coś z tym zrobic, bo jednak troche to denerwowalo. Stworzyłem nowe konto “Sebastian” jako administrator, poniewaz nie mozna bylo zaznaczyc zeby konto bylo ograniczone. Stworzone, zresetowalem kompa, i znowu do wyboru, tym razem “Sebastian”. No nic, klikam a tu bum… Oto co sie stalo http://img376.imageshack.us/img376/9996/beztytuubf7.jpg

Dla ciekawskich wczesniej bylo to: http://sebeq13.deviantart.com/art/My-XP-Vista-80860220

Musze, po prostu musze odzyskac wszystko tamto co bylo, cale tamte konto, bez naruszenia. Prosze, pomozcie, byly tam bardzo wazne pliki, a w zakladkach firefoxa niesamowicie potrzebne i wazne strony dla taty, szukal ich baaardzo dlugo i wszedzie.

Nawet polskie litery nie dzialaja, sorki za jakiekolwiek problemy z czytaniem i rozumieniem.

Bardzo prosze o pomoc, i do tego najszybsza jak to mozliwe.

Wchodzisz do C:\Documents and Settings\Administrator\Desktop(lub pulpit), kopiujesz zawartość tego folderu do C:\Documents and Settings\Sebastian\Desktop.

I masz już wszystkie ikony.

Jakby jeszcze czegoś brakowało to do swojego folderu(C:\Documents and Settings\Sebastian\Desktop) skopiuj zawartość C:\Documents and Settings\All Users\Desktop.

A tak prawdę mówiąc najlepiej wszystko z tych folderów Desktop skopiuj do C:\Documents and Settings\All Users\Desktop i wtedy na każdym użytkowniku będą te same ikony na pulpicie.

No dobrze, z pulpitu… Ale musze odzyskac zakladki z firefoxa i chcialbym aby wszysciutko powrocilo tak jak bylo (tapeta, skorka, itd).

Ogolnie chce odzyskac w calosci konto administrator, znaczy tak jakby logowac sie do niego.

Mozilla:

skopuj C:\Documents and Settings\administrator\Application Data\Mozilla do C:\Documents and Settings\sebastian\Application Data

A tu masz autologowanie.

A tapeta:

w folderze C:\Documents and Settings\Administrator\Local Settings\Application Data\Microsoft masz plik Wallpaper1.bmp klikasz ppm na niego i bierzesz ustaw jako tapeta pulpitu.

Znaczy mi chodzi żeby wszyściutko powróciło. A można usunąc ten folder “Sebastian” i wtedy zostałby tlyko administrator? Bo potrzebuje wszystkie dane odzyskac (no więszkośc).

To jak chcesz powrócić na admina, o zaloguj się na nim wejdź w panel sterowania > konta użytkowników > konta użytkowników > Sebastian > i na dole masz Usuń konto.

Zrobiłbym tak od razu, ale niestety w kontach jest tylko Sebastian. No i jeszcze coś tam nie wiem co, ale chyba musi byc… tak czy siak do tego konta wole sie nie dotykac. Oto screen, zeby nie bylo nieporozumien:

http://img118.imageshack.us/img118/7303/beztytuunx0.jpg

Jest jeszcze jakis sposob?

Możesz spokojnie usunąć to konto Sebastian. Administrator będzie jak wejdziesz w tryb awaryjny.

No dobrze… Normalnie teraz jestem na Sebastian i tam bedzie opcja usuń, jak usune to bede już sie logował na Administrator?

Musisz sie zalogowań na administratorze i wtedy usunąć konto Sebastian, inaczej sie nie da.

No ale przecież mówie, że nie ma jak, po prostu nie ma takiego konta do zalogowania, na screenie wyżej widac :/.

ctrl+alt+del dwa razy naciskasz i w Nazwa użytkownika wpisujesz Administrator i ENTER

Cacarotto , jak chcesz zachować ustawienia to wpierw… kopiujesz dany profil w inne miejsce np. D:\folderX ,a następnie podmieniasz ustawienia obecnego profilu tym adminowskim (tylko musisz pozmieniać parę rzeczy), operacje podmiany wykonujesz spod innego konta (Admina) ponieważ możesz dostać komunikaty o odmowie dostępu lub plik w użyciu itp.

91a1511087f984d6m.jpg

Powodzenia

rokko , a mógłbyś opisac wszystko bardziej jasno?