Reset laptopa przy instalaji Windowsa 7

Witam koleżanka poprosiła mnie o wgranie nowego win dlatego że stary jest strasznie zamulony.

No i tu zaczynaja sie schody. Jest to laptop Asus A53U nie ma partycji Recovery dlaczego nie wiem, koleżance po zakupie powiedziano że ma przyjść po 2 tyg po to by wgrac innego Win…

Problem wyglada tak…

Laptop wczytuje pasek z plikami (Windows is loading files)

Później Starting Windows (logo) znów pasek…

Nastepnie widac kursor i laptop resetuje sie.

Proszę o pomoc.

A z jakiego nośnika kolega wgrywa tego Windows’a? Może z nim coś nie w porządku.

Probowałem z pendrive i z płyty efekt jest identyczny…

Pytam się o pochodzenie, czy jest to oryginalny nośnik.

Nie to nie jest oryginalny windows

Pierwszej przyczyny problemu w takich sytuacjach szukaj właśnie w Windows made in torrent.

Dokładnie. Tak jak kolega wyżej pisze wszystko wskazuje na trefny system. Możliwe, że brakuje jednego czy dwóch plików - i to wystarczy.

Błąd nie leży po stronie systemu próbowałem z dwoma wersjami i efekt jest identyczny.

A jeśli odpale starego windowsa to jest tak zamulony ze nie da sie nic zrobić.

Może coś padło w laptopie.?

Spróbuj instalacji na samej baterii, bez zasilacza.

Poczytałem troche na ten temat i doszedłem do wniosku że nie da sie wgrać innego Win. Kolega polecił mi żebym spróbował wgrać taką samą wersje Windowsa co jest w laptopie, czyli Home Premium. A klucz wpisac z naklejki na laptopie i powinno być wszystko ok.

Pobiore i zobacze, o wynikach napisze.

Wersja Windows nie ma nic do rzeczy - możesz zainstalować każdą.

 

Być może dysk jest uszkodzony, skoro wcześniej były już problemy z działaniem. Sprawdź za pomocą MHDD jak wygląda kondycja SMART dysku.