Reset obrazów własnych ikon w Windows7 po reinstalacji


(Dariusznetka) #1

Witam,

 

Czy ktoś wie, jak sobie z tym poradzić ?

 

"Od zawsze" w biblioteki / obrazy umieszczałem własny folder "ikony" (z plikami .ico) do którego tworzyłem odwołania przy zmianie domyślnych symboli ikon w Windows7.

Przy reinstalacji systemu przenosiłem tam ponownie ten folder z backupu i wszystkie ustawienia ikon (np z dysku D) były takie, jak je sobie ustawiłem przed reinstalacją. Metodę tę stosuję jeszcze od czasów XP i nigdy z tym nie było problemu.

 

Aż do teraz.

 

Własny folder z ikonami umieściłem we właściwym miejscu (pilnuję tego oczywiście) - a wszystkie ikony dalej mają wygląd standardowego, żółtego folderu.

Mam tych ikon zmienionych u siebie bardzo dużo i ręczne ich ponowne ustawienie, to byłaby mordęga.

 

Proszę o jakieś sugestie, jeśli ktoś coś wie na ten temat.

 

Dziękuję i pozdrawiam !


(pigers1986) #2

Powodzenia:

http://www.sevenforums.com/tutorials/23825-folder-icon-change-windows-7-default-folder-icon.html


(Dariusznetka) #3

Dzięki za info. Przepraszam, że dopiero teraz odpisuję, ale nie dostałem powiadomienia o odpowiedzi w wątku.

 

Z ta poradą zetknałem się jeszcze zanim zadałem powyżej pytanie. Zapewne to właśnie jest sposób właściwy. Oznacza to jednak, że wszystkie dotychczasowe ustawienia ikon które miałem, bezpowrotnie zostały utracone i nie ma sposobu na ich przywrócenie ?


(pigers1986) #4

jeśli coś naknociłeś, to najlepiej przywrócić ustawienia systemowe, a potem zmieniać to w pliku desktop.ini dla każdego folderu

 

tak to wygląda u mnie : http://s153.photobucket.com/user/pigers1986/library/DobreProgramy

 

a pomocą niech ci służy : http://forum.pcformat.pl/desktop-ini-i-windows-7-t?pid=3008450#pid3008450

 

 

 

ja zrobiłem tak że w każdym folderze jest plik desktop.ico a za pomocą swojego programu tworzyłem plik desktop.ini z treścią

[.ShellClassInfo]


(Dariusznetka) #5

Dzięki za info.

 

W systemie nic nie naknociłem :wink: Tak się stało po reinstalacji, na idealnej, czystej i oryginalnej wersji Win7 (robiłem 2x na wszelki wypadek). W ostatnim czasie zmieniłem dysk, płytę i procesor - co teoretycznie nie powinno robić różnicy - a jednak robi. Nie mam pojęcia dlaczego i pewnie się nie dowiem.

 

Będę musiał zrobić jak piszesz, chociaż wiąże się to z ponownym ustawianiem kilkuset ikon, co nie napawa mnie nadmiernym entuzjazmem :wink:


(pigers1986) #6

to jak zmienisz sobie ikonki - zrób obraz dysku żeby następnym razem tyle nie ustawiać … .swoją drogą że tyle Ci się chce klikać :wink:


(Dariusznetka) #7

Wcale mi się nie chce… Ikony gromadziły się latami, przez wiele reinstalacji i było ok. Bez moich obrazków :wink: trudno mi się teraz połapać, trwa, zanim coś znajdę.