Reset po podłączeniu urz. do wejścia USB

Witam!

Po wymianie zasilacza (z Ibox na fortron FSP350-60 HLN) komputer zaczął resetować się w momencie podpięcia jakiegokolwiek urz. pod port USB. Dzieje się tak z każdym wejściem, oraz z RJ-45.

Prosiłbym o pomoc w rozwiązaniu tego problemu :slight_smile:

komputer to:

AS Rock P4VM800

Intel P4 2.6.

2GB RAM

zasilacz szału nie robi zwłaszcza, że jest z dolnej półki. Zainstaluj soft i sprawdź jakie masz napięcia.

W bios-ie napięcia wyglądają tak:

3V - 3,33 V

5V - 5.04V

12V - 12.193V

pokaż napięcia z jakiegoś softu teraz bo bios biosem.

Everest pokazuje:

napięcie rdzenia procesora - 1.58V

3V - 3.31V

5V - 5V

12V - 12.20V

  • 5V podczas wstrzymania pracy - 4.56V

Co najśmieszniejsze, kiedyś miałem identyczny problem i problem leżał w błędnej konfiguracji systemu. Po formacie było ok :slight_smile: A przy uruchomionym BIOSie też resetuje się?

Przy uruchomionym bios-ie nie ma resetów - sprawdzałem :slight_smile: format był robiony zaraz po wymianie, dopiero kiedy system się odpala, to (przy wpiętym np. pendrive) zaraz po ekranie wczytywania komp resetuje się. A co może być związane z tą błędną konfiguracją?

A spod systemu livecd? Jeśli nie, to na 100% wina systemu

napięcia pomierzyłem miernikiem i wyglądają tak:

3.33V, 5.09V, 12.18V


płyta główna zamieniona na nową

memtest wykonywany przez całą noc - zero błędów

problem nadal występuje. Jednak teraz po zainstalowaniu z oryginalnej płyty asrocka do płyty głównej pozwala wpiąć małej pojemności pendraka, dysku zewnętrznego nie wykrywa wcale. Kabel ethernet po wpięciu internetu pozwala na pozostanie na stronie internetowej przez pierwsze 10 sekund potem reset.

główny kod błędu to: Bccode: 10000008e BCP1: C0000005 BCP2: 65746E49 BCP3: B4F52A28 BCP4: 00000000

po analizie minidump’ów co każdy reset wychodzi inny problem: cmuda.sys albo sr.sys albo ntoskrnl.exe

Co do błędu z cmuda.sys zobacz http://www.searchengines.pl/Blue-screen … 11442.html

spandaupol - przeglądałem ten temat - nic to nie da gdyż mam tylko zintegrowaną kartę…

U mnie nawet wymiana płyty głównej nie pomogła :frowning:

Nie wiadomo jaki to dokładnie model? Jakie sterowniki wgrałeś? Sprawdź czy można np wyłączyć to urządzenie w Biosie?

płyta jest wymieniona na taką, jaka była czyli AS Rock P4VM800. Sterowniki instalowane są ze strony asrock’a: 4in1, via hyperion, USB Asrock P4VM800.

Jakie urządzenie masz na myśli?

Kartę dźwiękową.