Reset przy pierwszym uruchamianiu


(Neon1992) #1

Witam,

mam dość nietypowy problem, otóż, codziennie za pierwszym razem nie mogę normalnie uruchomić komputera, tzn. system się ładuje do momentu pojawienia się okna logowania chwilę podziała i zaraz BSOD (dziś wyskoczył STOP 0x000000D1). Za drugim razem i następnym kolejnym jest wszystko OK, problem występuje tylko za pierwszym razem w każdy nowy dzień.

Myślę, że to nie jest wina hardware, pamięci sprawdzone.

Prosiłbym o sprawdzenie logów z OTL:

OTL.txt

Extras.txt


(Eddyeddy) #2

Moim zdaniem wina może stać po stronie Antyvirusa!! , używałem kiedyś Avasta 5 i miałem wiele niespodziewanych restartów komputera :razz:


(Engardo Alvarez) #3

Do eddyeddy : a ja kiedyś się skaleczyłem w palca i mnie to nie bolało. :smiley: Neon1992 ma ESETa, a nie avasta. Co ma piernik do wiatraka? No fakt mąka na piernik jest z wiatraka a avast i eset to antyviry - jednak DWA RÓŻNE ANTYVIRY. Radziłbym najpierw chociaż pobieżnie zajrzeć do logówi dopiero wtedy coś pisać. Pozdrawiam.


(96jasio96) #4

Logi są czyste.


(Eddyeddy) #5

Do Engardo Alvarez : Specjalnie dla ciebie pociągnę moją wypowiedz :smiley: żebyś nie oskarżał mię o porachunki z piernikiem i wiatrakiem :lol:

Na początek sprawdź w skrzynce, czy nie ma jakiś obluzowań i wszystko jest dobrze podociskane. Jeżeli masz więcej kości ram niż jedna to sprawdź każdą z osobna..

Radze ci zrobić też Analize SMART (S.M.A.R.T) dysku twardego:

Do odczytu S.M.A.R.T użyj programu [HD Tune] Po uruchomieniu przejdź do zakładki Health, to w niej właśnie znajduje się odczyt atrybutów SMART.

[OTO LINK DO PROGRAMU]

http://www.dobreprogramy.pl/HD-Tune,Pro ... 12177.html

Jeżeli zrobisz analizę S.M.A.R.T podaj wyniki !!


(Neon1992) #6

Odczyt S.M.A.R.T z programu Everest Ultimate - http://img713.imageshack.us/img713/6660/smartd.png