Reset/reboot routera

Witam.

Potrzebuje pomocy w sposobie restartu routera.

Korzystam z routera AirII3g i modemu usb anydata520c, niestety po dłużyszm okresie nie używania internetu (np 8godz) połączenie nie jest podtrzymywane, nie mogę też wymusić połączenia na żądanie, jedynym sposobem to restart (odłączenie routera od prądu i podłączenia ponownie lub logowanie się na stronę routera i wybranie reboot).

No i tu jest problem, router zlokalizowany jest na strychu więc pierwsza opcja odpada, z drugim sposobem jest problem w przypadku obsługi mniej zaawansowanych użytkowników.

Chciałbym uzyskać możliwość resetu “na kliknięcie”, przez mało zaawansowany program lub wpis z linii poleceń (i zrbić z tego *.bat-a).

Router posiada SNMP i UPnP. Jeżeli z tym sprzętem nie udało by się tego zrobić dysponuje jeszcze Edimaxem 6200n

Jeśli korzystasz z połączenia na protokole PPP, to powinna być dostępna opcja typu always on. Tak poza tym, protokół PPP ma to do siebie, że połączenie w każdej chwili może być zerwane np. przez ISP.

Telnet? Ale tutaj i tak trzeba się logować do routera. Najłatwiejszym sposobem jest jednak restart przez panel http w przeglądarce www.

Żeby kliknąć reboot, też trzeba się najpierw zalogować, natomiast skrypt może robić to automatycznie, tj. zalogować się i zrestartować router. Mimo wszystko, powinna być opcja stałego połączenia w routerze, a jeśli mimo to połączenie jest zrywane, to prawdopodobnie połączene jest zrywane po stronie ISP.

A w jaki sposób mogę napisać / uzyskać taki skrypt?

Nie oczekuje gotowych rozwiązań, ale nie wiem czego mam szukać

 

 

Też podejrzewam że jest to kwestia dostawcy, bo na różnych routerach jest ten sam problem.

Ale o tyle dziwne jest to że w przypadku gdy udostępniałem łącze przez komputer (win XP) łącze nie było zrywane

 

Taki skrypt napiszesz np. w batchu. Wystarczy zapoznać się z podstawową budową takiego pliku + z opcjami komendy telnet. Wydaje mi się jednak, że przy łączeniu za pomocą telnet’a nie można przesłać zdalnie hasła (chyba, że na siłę wczytując hasło do strumienia z pliku).

Nie wiem jak w cmd i skryptach batch, ale w Bashu bez problemu mogłem wysłać hasło na telnet. Testowałem kiedyś brute force na jednym z routerów, hasło było generowane przez skrypt Bash, literka po literce i wysyłane na telnet.

Jeśli chodzi o skrypt batch, to może tu znajdziesz coś dla siebie :arrow: http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1549110.html