Reset routera tp-link


(Ewelina P) #1

Witam,

mam problem z hasłem do wifi,a że jestem totalnie zielona w tej tematyce, dlatego zwracam się o pomoc tutaj. Mianowicie chodzi o to, że komputer stacjonarny (windows xp )mam podłączony do routera TP-LINK TD-W8910G i do tego miałam ustawione hasło na wifi, ale niestety karteczka z hasłem zaginęła i nie mogę połączyć się przez laptopa. I tu moje pytanie, jak krok po kroku mam zresetować router i jego ustawienia, aby zrobić nowe hasło? :wink: Mam nadzieje, że w miarę jasno opisałam mój problem. Jeśli już istnieje taki temat, to z góry przepraszam, ale pilnie potrzebuje pomocy i dlatego założyłam nowy wątek.

Z góry dziękuję za jasną i przejrzystą odpowiedź :slight_smile:

pozdrawiam


(Crawd) #2

Witam

Otwierasz przeglądarkę i wpisujesz w pasek adresu http://192.168.1.1 tylko najpierw upewnij sie ,że ten adres jest poprawny do panelu admina routera.Adres sprawdzisz pod dolną pokrywką routera.Wchodzisz na panel admina wpisując hasło:admin login: admin jeśli nic nie było zmieniane ,następnie wchodzich w zakładkę INTERFACE SETUP i WIRELESS (przynajmniej tak u mnie jest bo mam TP-LINK TD-8901G czyli podobny ) i tam bedzie napisane Twoje hasło.Jeśli są kropki to wystarczy ,że wpiszesz nowe swoje hasło i zatwierdzisz SAVE i to samo wpisz w laptopie :slight_smile: Powodzenia.


(Agatonster) #3

sensitiveee ,

Zapoznaj się z tematem i popraw tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało przeniesieniem tematu do Kosza.


(Ewelina P) #4

Dziękuję Ci bardzo za pomoc, ale strona nie otwiera mi się ;/ Dodam, że adres IP w TCP/IP mam ustawiony na automatyczny..


(djosdanielos) #5

spróbuj 192.168.2.1 lub 192.168.0.1


(Ewelina P) #6

też nie otwiera się strona, próbowałam też z 192.168.0.1 i to samo ;/


(djosdanielos) #7

to może w ustawieniach karty sieciowej tam gdzie TCP/IP wpisz ręcznie adres 192.168.1.x (gdzie x jest liczbą całkowitą z przedziału 2÷254), i w polu brama domyślna wpisz 192.168.1.1 i maska podsieci 255.255.255.0

zapisz ustawienia i zrestartuj PC i spróbuj nic innego mi nie przychodzi do głowy chyba że reset routera do ustawień fabrycznych ale trzeba będzie wtedy wszystko od nowa konfigurować


(Ewelina P) #8

Dzieki wielkie za pomoc :smiley: Zrobiłam :wink:

Zmieniłam adres IP , maska itp tak jak djosdanielos pisał mi wyżej, wtedy udało mi się wejść na stronkę 192.168.1.1 i tam weszłam w wireless -> security i wybrałam wpa2-psk i tam wpisałam nowe hasło :smiley:

Jeszcze raz dziekuję za pomoc :smiley: