Reset ustawień pod SSD, aktywność dysku 100%, a na koniec NoSuch device

Cześć,

Ostatnio mam pasmo dziwnych zdarzeń z moim komputerem. Po kolei:

  1. Aktywność na partycji C po ok. 15 minutach od uruchomienia sięgała 100% - po tym już pomagał tylko reset.
  2. Szukając powodu pierwszego zauważyłem, że wszystkie opcje optymalizacyjne pod dysk SSD zostały ustawione na domyślne (pamięć wirtualna przydzielana przez system zamiast sztywna wartość na innym dysku, włączona hibernacja, włączone indeksowanie plików, włączone Superfetch, włączenie punktu przywracania systemu [nigdy tej opcji nie lubiłem])

Usunąłem zbędne i ostatnio doinstalowane aplikacje (m.in. ccleaner, deflaggler, aplikacjędo backup-u [dopiero co zainstalowaną], przy okazji parę zbędnych gierek) i skan antywirusem na full (czysto). Na koniec zmieniłem ustawienia pod dysk SSD… i wszystko wróciło do normy.

Dziś element kolejny:
3) Uruchamiam PC i moim oczom ukazuje się czarny ekran i napis: “ERROR: No such device:…”. No to telefon i się ratujemy, ale zanim zrobiłem cokolwiek wszedłem do ustawień BIOS(UEFI) i zobaczyłem, że kolejność dysków została zamieniona (mam 3 dyski) podczas bootowania. Ustawiłem dysk z systemem (SSD) na pierwszym miejscu i komputer uruchomił się bez problemu.

Z tym ostatnim zacząłem podejrzewać baterię, ale nie udało mi się powtórzyć tego problemu (odłączyłem zasilanie na około 20 minut) i mimo, że planuje powtórzyć test z rana, to jednak nie do końca mam pewność czy te wszystkie zdarzenia w krótkim czasie to zbieg okoliczności.

Dlatego proszę Was o pomoc.
Poniżej raporty:

FRST.txt (38,8 KB)
Addition.txt (59,0 KB)

  1. Baidu Antywirus. Antywirus o wątpliwej reputacji i jakości. Ma sporą ilość plików działających w tle. Radzę zmienić. Przejrzyj forum, opinie i zainstaluj lepszy antywirus.
    Skrypt usunie też resztki Zemana Antimalware.
  2. Usuń pozostałości po AVG programem AVG Remover
  3. Pobierz ten plik i zapisz w katalogu z FRST, tzn. C:\Users\Lonnger\Downloads
    fixlist.txt (1,5 KB)
  4. Uruchom FRST i kliknij Napraw, program wyłączy niepotrzebne procesy, zrobi Punkt Przywracania i zacznie pracę.
  5. Po restarcie wklej plik wynikowy.

Ok, zrobiłem co zaleciłeś.
Zmieniłem antywirusa na COMODO Internet Security - według rankingu na DP jeden z najlepszych.

Plik wynikowy:
Fixlog.txt (4,8 KB)

Uruchomiłem rano komputer - bateria trzyma, żadne ustawienia z bootowaniem lub inne nie zostały zmienione.

Teraz proszę o nowe skany FRST, usuniemy pozostałości po usuniętych programach.

Proszę:
Addition.txt (63,8 KB)
FRST.txt (34,1 KB)