Reset ustawień procesora przy każdym uruchomieniu komputera

Witam

Kiedyś mój procesor Athlon 2600 xp zaczął się zawieszać przy pracy na komputerze, próbowałem na wiele sposobów żeby temu zaradzić. Lepsze chłodzenie też nie pomogło, więc byłem zmuszony zejść z athlona 2600 xp na athlona 2000 xp. W opcjach w biose spowolniłem procesor. I już było wszytko w porządku, wreście się nie zawieszał. Lecz ostatnio musiałem na nowo zainstalować Windowsa xp, po instalacji znów mi się ustawił Athlon 2600 więc przestawiłem na 2000. Lecz po ponownym urucomieniu komputera na ekraniue starowym widzę Athlon 2600 xp, a poźniej pojawił się komunikat: “Wrong settings BIOS, press f1 load default settings, press f2 BIOS”. Nacisnąłem f2 i przestawiłem na 2000, lecz znów za ponownym uruchomienu komputera miałem tą samą sytuację. I teraz za każdym razem żeby skorzystać z komputera muszę zmieniać parametry procesora, i za bardzo niewiem co zrobić żeby na zawsze procesor ustawił się na Athlona 2000 xp. Jedynie odkryłem że gdy nie wyłącze listwy do której są podłączone od komputera wszykie kable, to niemam tego problemu. Ale czasem o tym zapomnie i wyłacze liste i problem się powtarza :confused: Czy znajdzie się jakiś sposób na “normalne” korzystanie z komputera?

Gdy wyłączasz listwę odcinasz dopływ prądu i komputer “zapomina ustawienia”. Gdy jest włączona napięcie jest doprowadzane do płyty głównej. Wniosek: Wymienić baterię.

Ale tą baterię w płycie głowniej?

Tak

Niestety, problem nie tkwi w baterii :confused: przed chwilą włożyłem nową baterię i nadal resetuje mi ustawienia. Może ktoś ma jakieś nowe pomysły? :slight_smile:

Zrób tak:

Odlącz zasilanie 230 V od kompa,wyjmij baterię na 30 minut ( bateria napewno nowa ),włóż i ustaw bios FSB procka i pamięci ustaw tak samo na 166 i zapisz Save.

Jak to samo.

Konserwacja porządna kompa.

Aktualizacja biosu płyty.

Podmień zasilacz na mocniejszy i sprawdź.

Możliwe że uszkodzona płyta główna.