Reset w laptopie

Czy może mi ktoś powiedzieć, jak sprawnie przeprowadzić reset w laptopie? Codziennie muszę kilka razy go resetować, bo mi się wiesza (zbyt duże obciążenie RAM) i naciskanie na klawisz power kompletnie nic nie daje. Jedynie wyjście to wyjęcie baterii, ale za każdym razem to uciążliwe jest.

Można po prostu przytrzymać na kilka sekund przycisk zasilania. Wyłączy się i go włączysz.

Ile posiadasz pamięci ram?

Mam jeszcze dwie dodatkowe rady:

:arrow: Wykonaj optymalizację systemu (usunięcie zbędnych wpisów z autostartu, defragmentacja, czyszczenie rejestru)

:arrow: Przeskanuj komputer za pomocą Dr.Web Curelt (włącz od razu skanowanie pełne).

Trzeba wcisnąć przycisk zasilania i trzymać go do skutku.

Przy zbyt dużym obciążeniu pamięci nie powinien się zawiesić, będzie tylko wolniejsze przełączanie pomiędzy programami.

właściwie to 4s.

u mnie 5 sekund trzeba włącznik przytrzymać i lapek zawsze się wyłączy.

poza tym pod spodem lapka masz maleńką dziurkę gdzie możesz go zresetować jakąś grubszą igłą

Przytrzymanie kilka sekund i do skutku przycisku zasilania nie działa. Mam 4 Gb RAMu. Optymalizację systemu wykonuję raz na godzinę. Pod spodem to tak samo niewygodnie, jakbym baterię wyjmowała.

Pracujesz na rozbudowanych edytorach grafiki, filmów? Co pochłania aż tyle pamięci?

Całe oprogramowanie mam lekkie dla RAMU. Jedynie Virtualbox tyle żre i to przy nim mi się to zawiesiło + Firefox. Nie wiem, jak COMODO IS

Dodane 09.01.2010 (So) 12:02

Problem nadal nie rozwiązany. Dodatkowo laptop wpada często w hibernację i w ogóle go nie idzie uruchomić ani zamknąć. Codziennie muszę tą baterię wyjmować, by zresetować laptopa.