Reset w laptopie

(system) #1

Czy może mi ktoś powiedzieć, jak sprawnie przeprowadzić reset w laptopie? Codziennie muszę kilka razy go resetować, bo mi się wiesza (zbyt duże obciążenie RAM) i naciskanie na klawisz power kompletnie nic nie daje. Jedynie wyjście to wyjęcie baterii, ale za każdym razem to uciążliwe jest.

(Sebos99) #2

Można po prostu przytrzymać na kilka sekund przycisk zasilania. Wyłączy się i go włączysz.

Ile posiadasz pamięci ram?

Mam jeszcze dwie dodatkowe rady:

:arrow: Wykonaj optymalizację systemu (usunięcie zbędnych wpisów z autostartu, defragmentacja, czyszczenie rejestru)

:arrow: Przeskanuj komputer za pomocą Dr.Web Curelt (włącz od razu skanowanie pełne).

(MaRa) #3

Trzeba wcisnąć przycisk zasilania i trzymać go do skutku.

Przy zbyt dużym obciążeniu pamięci nie powinien się zawiesić, będzie tylko wolniejsze przełączanie pomiędzy programami.

(Technik Elektro) #4

właściwie to 4s.

(892ugbwl8ik9zlxm97wz) #5

u mnie 5 sekund trzeba włącznik przytrzymać i lapek zawsze się wyłączy.

poza tym pod spodem lapka masz maleńką dziurkę gdzie możesz go zresetować jakąś grubszą igłą

(system) #6

Przytrzymanie kilka sekund i do skutku przycisku zasilania nie działa. Mam 4 Gb RAMu. Optymalizację systemu wykonuję raz na godzinę. Pod spodem to tak samo niewygodnie, jakbym baterię wyjmowała.

(Sebos99) #7

Pracujesz na rozbudowanych edytorach grafiki, filmów? Co pochłania aż tyle pamięci?

(system) #8

Całe oprogramowanie mam lekkie dla RAMU. Jedynie Virtualbox tyle żre i to przy nim mi się to zawiesiło + Firefox. Nie wiem, jak COMODO IS

-- Dodane 09.01.2010 (So) 12:02 --

Problem nadal nie rozwiązany. Dodatkowo laptop wpada często w hibernację i w ogóle go nie idzie uruchomić ani zamknąć. Codziennie muszę tą baterię wyjmować, by zresetować laptopa.