Reset & wis komputeraprosze o pomoc!

Hey mam taki problem mianowicie komputer mi sie restartuje ale nie sam lecz jezeli w niego uderzę albo kopne i to nie mocno czasami przypadkiem i tez sie restartuje a drugi problem to zawieszenie sie komputera w różnych momentach podejrzewam ze to wina małej ilości pamięci operacyjnej bo mam jej 256DDR a reszta części komputera to

nowa płyta główna fujitsu-siemens D1826

nowy procesor intel pentium4 2.93

nowa karta graficzna geforce 7300gt 256ddr2

zasilacz 300w

dysk twardy 80GB

napęd

no i 2 kości pamięci z tego jedna nie działa nie wiem czemu 256mb (128 nie działa) :?

300w to za mało jak na gf 7300, kup nowy zasilacz co najmniej 350w. Dodaj też trochę ramu (co najmniej 512 ddr2).

czyli jest to wina zasilacza ten restart…

być może, zazwyczaj w większości przypadkach winny restartom komputera jest zasilacz… poza tym 256MB to jednak mała ilość pamięci, wymień na przynajmniej 512MB tak czy siak poczujesz różnicę, a i tak wymiana Cię nie ominie.

no tak pamięć dokupie tylko musze sprzedać części ze stargo kompa tylko mnie ten restart ciekawił ale moze zamiast kupować to porzycze od kogoś i sprawdze czy to jest wina zasilacza

jeżeli masz taką możliwość, to przetestuj to

czyli jest to wina zasilacza ten restart…

A poco go tak nieładnie traktujesz ciebie jakby ktoś kopnoł pewnie też byś sie zrestartował :mrgreen:

nie ja go dobrze traktuje tylko on mi sie źle odpłaca nawet jak go przesune w inne miejsce za mocno albo czasami jak wyciągam pamięć flash to sie resetuje :?

Kup fortona 350w lub deltę 400w lub droższy amacrox 400w z allegro i to wystarczy

dobra dzięki ale mi chodzi o coś dobrego a taniego bo calą kase wydałem :?

Do tego jeszcze zauważyłem że komputer czasami nie chce sie uruchamiać za pierwszym razem… :?

ty go weź lepiej rozbierz całego, wyczyść i podłącz wszystko od nowa.

ale wszystkie części są nowe to nie mam co czyścić oprócz zasilacza i pamięci ale zasilacz czyściłem przed składaniem kompa. Chyba że w zasilaczu jest jakiś styk albo cos uszkodzone i jak poruszę to przerywa…

co do tego

to naciskasz przycisk i nic, dopiero jak 2 raz naciśniesz? Jaki masz zasilacz?

nie komputer się załancza ale monitor nie chce wystartować zasialcz mam 300w a nazwy Ci nie poweim bo jak porusze kompem to mi sie reset zrobi :slight_smile: albo jednak wiem mam taki http://www.allegro.pl/item218509766_cod … _bcm_.html

to dlaczego wprowadzasz w błąd? :? wymień sobie z tej 300 bo dla tej karty co Ty masz to trochę za mało gdzieś tak na 350/400, polecam ModeCom, mam ten zasilacz do karty 6600GT 256MB 400i wszystko fajnie chodzi:) przykłądowe ceny takiego zasilacza to od 130zł - Modecom MC-350ATX 2.0 PFC lub 200zł - Modecom MC-400ATX 2.0 PFC :!:

Ja bierzesz modecoma to nie bierz modecom feel bo to taka sama słabizna jak ten codegen tylko zwykłego modecoma

ok dzieki jak jakoś uporam sie z częściami od starego komputer to kupie tez zasilacz i pamięć. a ten zasilacz usunie też restarty przy lekkim uderzeniu??

Tak tamten zasilacz w każdej chwili mógł spalić ci całego kompa więc nie powinno być problemów

jak tamten mógł SPALIĆ ja go cały czas mam w komputerze