Resetowanie do ustawień fabrycznych Win8.1

Witam, otóż mam laptopa HP Pavilion 6 - 2323sw. Chciałbym przywrócić go do ustawień fabrycznych, lecz jest mały problem, gdy chce to zrobić wyskakuje mi komunikat :“nie mozna zresetowac ustawien do stanu początkowego. brak wymaganej partycji dysku”.

Na bocznym pasku wybierz ustawienia>zmień ustawienia komputera>aktualizacje i odzyskiwanie>odzyskiwanie, a następnie wybierz odpowiadającą Ci opcję.

Wyskakuje komunikat: “WŁÓŻ NOŚNIK: brakuje niektórych plików. Można je odtworzyć z nośnika instalacyjnego lub nośnika odzyskiwania systemu Windows”

Nie jestem pewny, czy reguła ta działa w laptopach ze stajni HP, jednakże w Asusie przywracanie systemu odbywa się poprzez wyłączenie szybkiego uruchamiania w biosie a następnie naciśnięcia kombinacji klawiszy przy starcie komputera, wchodzisz wtedy w tak zwane recovery. Najlepiej poczytaj książeczkę dołączoną do laptopa, na pewno będzie opisane jak przywrócić system do ustawień fabrycznych.

Po pogrzebaniu w google, dochodzę do wniosku, że najpierw należy zrobić “dysk odzyskiwania” i tam należy dać “kopiuj partycje odzyskiwania z komputera na dysk odzyskiwania” ale ja nie mogę jej zaznaczyć, czyli wychodzi na to że nie mam tej partycji odzyskiwania na komputerze. Czy moje rozumowanie jest prawidłowe? Bo na prawde nie wiem co mam zrobić?

Miałem notebooka Asusa z Windows 7 i któryś z programów do czyszczenia systemu usunął mi recovery disk. Nic już nie dało się zrobić, gdyż to była jedyna kopia systemu.