Resetowanie IP mobilnego poprzez router/telefon


(erni_krok) #1

Hej, mam komputer podpięty pod router z kartą SIM. Co jakiś czas chce włączyć i wyłączyć go żeby zresetować IP. To trwa mase czasu do tego potrzebuje zrobić to co jakiś czas zdalnie z innego komputera? internet musi być z karty SIM.

Jakieś pomysły? Czy są dostępne routery z takaka funkcją?


#2

Co masz teraz za router?? :slight_smile:


(erni_krok) #3

huawei e5573


#4

Musisz miec router z opcja wyboru czy ma być zawsze połączony (Always connect) czy ręcznie (manual connect). Żeby na stronie głównej było disconnect/connect routera. Inaczej się nie da. Nie żadnego sofciku jak było z neostradą. :slight_smile: Przynajmiej nic nie słyszałem i nie czytałem nigdzie. W Huawejach, że tak napisze sobie, na stronie głównej sa dwie kreski (góra/dół) klikasz rozłączy i połączy, ale to nie da nic bo trzeba go wyłączyć i włączyć. W sieci mobilnej, żeby zmienic IP nie wystarczy rozłączyć samego połączenia, musi się od nowa zalogowac do BTS-a czyli od nowa pobrać dane z BTS-a potrzebne do połączenia w tym od nowa odczytać sygnał.


(erni_krok) #5

No dobrze, to żeby od nowa odczytał sygnał. To co muszę fizicznie zrobić Odciąć zasilanie na sekundę? jak to zrobić i jak to zautomatyzować?


#6

Tego nie zautomatyzujesz, albo logujesz sie na stronę WWW routera wchodzisz w Huaweiu w zakładkę Ustawienia, system i ponowny rozruch, albo idzesz do routera jak nie ma guzika Power to odpinasz kabel i podpinasz najlepiej po 5 sekundach :slight_smile:


(Domker) #7

Nie próbowałeś sobie zrobić VPN i wtedy przez przeglądarkę zarządzasz sobie takim routerem z innego kompa. Odnośnie zmiany IP to tylko funkcją “zrestartuj urządzenie”, bo jak manualnie rozłączysz to już nie połączysz się.


#8

Co??? Jak manualnie się rozłączy to się nie połączy?? Bzdury wierudne piszesz, albo nie wiesz co piszesz lub piszesz nie jasno.

VPN działą na publicznymz miennym IP, a w usługach na prywatne osoby poza PLAY operatorzy dają IP wewnętrzne do swojej sieci, a IP zewnętrzne jest przypisane do kilku użytkowników. Puki co IP zmienne zewnętrzne jest jako usługa dodatkowa w Orange 5 zł netto miesięcznie plus 5 zł netto aktywacja, w T-Mobile 10 zł z aktywacją, netto. Tylko w usługach biznesowych i dla firm. Plus podobhnie, ale nie uzywam ich usług bo mimo takiego cudownego rozwoju Plusa w mojej okolicy do dziś nie postawili swojego nadajnika LTE.