Resetowanie IP mobilnego poprzez router/telefon

(erni_krok) #1

Hej, mam komputer podpięty pod router z kartą SIM. Co jakiś czas chce włączyć i wyłączyć go żeby zresetować IP. To trwa mase czasu do tego potrzebuje zrobić to co jakiś czas zdalnie z innego komputera? internet musi być z karty SIM.

Jakieś pomysły? Czy są dostępne routery z takaka funkcją?

Co masz teraz za router?? :slight_smile:

(erni_krok) #3

huawei e5573

Musisz miec router z opcja wyboru czy ma być zawsze połączony (Always connect) czy ręcznie (manual connect). Żeby na stronie głównej było disconnect/connect routera. Inaczej się nie da. Nie żadnego sofciku jak było z neostradą. :slight_smile: Przynajmiej nic nie słyszałem i nie czytałem nigdzie. W Huawejach, że tak napisze sobie, na stronie głównej sa dwie kreski (góra/dół) klikasz rozłączy i połączy, ale to nie da nic bo trzeba go wyłączyć i włączyć. W sieci mobilnej, żeby zmienic IP nie wystarczy rozłączyć samego połączenia, musi się od nowa zalogowac do BTS-a czyli od nowa pobrać dane z BTS-a potrzebne do połączenia w tym od nowa odczytać sygnał.

(erni_krok) #5

No dobrze, to żeby od nowa odczytał sygnał. To co muszę fizicznie zrobić Odciąć zasilanie na sekundę? jak to zrobić i jak to zautomatyzować?

Tego nie zautomatyzujesz, albo logujesz sie na stronę WWW routera wchodzisz w Huaweiu w zakładkę Ustawienia, system i ponowny rozruch, albo idzesz do routera jak nie ma guzika Power to odpinasz kabel i podpinasz najlepiej po 5 sekundach :slight_smile:

(Domker) #7

Nie próbowałeś sobie zrobić VPN i wtedy przez przeglądarkę zarządzasz sobie takim routerem z innego kompa. Odnośnie zmiany IP to tylko funkcją “zrestartuj urządzenie”, bo jak manualnie rozłączysz to już nie połączysz się.

Co??? Jak manualnie się rozłączy to się nie połączy?? Bzdury wierudne piszesz, albo nie wiesz co piszesz lub piszesz nie jasno.

VPN działą na publicznymz miennym IP, a w usługach na prywatne osoby poza PLAY operatorzy dają IP wewnętrzne do swojej sieci, a IP zewnętrzne jest przypisane do kilku użytkowników. Puki co IP zmienne zewnętrzne jest jako usługa dodatkowa w Orange 5 zł netto miesięcznie plus 5 zł netto aktywacja, w T-Mobile 10 zł z aktywacją, netto. Tylko w usługach biznesowych i dla firm. Plus podobhnie, ale nie uzywam ich usług bo mimo takiego cudownego rozwoju Plusa w mojej okolicy do dziś nie postawili swojego nadajnika LTE.