Resetowanie kompa

mam taki problem a mianowicie sam mi sie komp resetuje.chciałabym tylko wiedziec czym to moze być spowodowane.moze karta główna mi siada.jak macie jakies pomysły to piszcie :slight_smile:

Proszę zmienić temat postu na konkretny, opcja zmień i popraw.JNJN

Oj tak, to na pewno jest karta główna :stuck_out_tongue:

A na poważnie - warto w takim momencie sprawdzić cooler na procku. W wielu modelach procesorów AMD (nie wiem jak Intel) stosowana jest dioda termiczna, która odetnie zasilanie od procesora jeśli jego temperatura jest za wysoka. Być może to właśnie dzieje się u Ciebie - procek za bardzo się nagrzewa i dioda go wyłącza.

Ustawienia maksymalnej temperatury, przy której procek zostaje wyłączony możesz zmienić w BIOSie. Temperatury te są różne w zależności od modelu procesora - ja mam Athlona XP 2000+ i sugerowana temperatura maksymalna wynosi 90*C, obsługa AMD w Polsce twierdzi (napisałem do nich maila z pytaniem), że mój model powinien mieć około 60*C przy normalnej pracy - także w zapasie jest jeszcze 30 stopni - to bardzo dużo.

Swoją drogą na procku mam zaledwie 40*C więc wyłączenie mi nie grozi :wink:

Ale kontynuując temat: dioda termiczna może wyłączać procek ponieważ za bardzo się on nagrzewa. Może to być spowodowane uszkodzeniem coolera. Jest tu kilka opcji, np. zapchany kurzem wentylator, zużyte łożyska wentylatora, spadek jego mocy, oderwanie zaczepów coolera od podstawki na płycie głównej (powstaje na skutek drgań wywołanych przez wentylator)… i wiele innych.

Na łamach vortalu znajdziesz programy mierzące temperaturę procka, np. EVEREST Home Edition.

Przeskanuj system jakimś antywirem, kiedyś dość głośno było o wirusach wyłączających Windows XP - może właśnie padłeś jego ofiarą?

Jeśli masz alternatywny system to sprawdź jak na nim zachowuje się komputer.

Jeśli posiadasz dyskietkę startową (może być od Win XP) to uruchom z niej komputer - jeśli znowu się wyłączy to bardzo prawdopodobne będzie uszkodzenie coolera.

To może być równie dobrze co innego.

Zdejmij reset na rzecz BSOD w Panelu sterowania > System > Zaawansowane > Uruchamianie i odzyskiwanie > odptaszyć Automatycznie uruchom ponownie. Po tym spiszesz dane z BSODa (kod błędu z nazwą pliku pod spodem) i wrzuć te dane tutaj.

Przeczytaj to: KLIK i wklej zawartość pliku minidump :slight_smile: