Resetowanie kompa

Mam ogromną prośbę już od x czasu przy uruchamianiu komputera resetuję mi się kilka razy zanim uruchomi się windows. W czym problem? :cry: :frowning:

Masz albo za słaby zasilacz, albo coś nie tak z płytą główną…

Nie wykluczone są również konflikty urządzeń.

Od kiedy się tak dzieje??

odkiedy to jest porada dla innych przenosz edo odpowiedniego działu :twisted: :twisted:

prosimy waść oświeć nas swoim sprzetem i wiekszą porcją informacji :slight_smile:

A może masz jakieś złośliwe oprogramowanie które zaczyna działać zaraz po starcie komputera i nie dopuszcza do jego włączenia :?

Spróbujuruchomić w trybie awaryjnym.

a może kręciłes procka ? :?

jakie masz napiecia

podaj

SpeedFan, BIOS

czy resetowanie inicjuje, jakis blad

mam taki sam problem z kompem i podejrzewam dwie rzeczy, jedna z nich to zasilacz a druga podzielony internet na pare komputerów. Jakby ktoś coś wiedział niech pisze:)

borus1984 podaj konfiga twej maszyny bo tak se możemy gdybać do nieskończonosci

też mi się tak zdaje 8) podaj najpierw parametry kompa 8)

a więc tak:)

procesor amd athlon 2000 256 ram 60 gigi pamięci a więcej narazie nie przychodzi mi do głowy.:slight_smile:

pozdrawiam witu

Chcesz porady a nie wiesz podstawowych rzeczy.

Użyj tego programu .

http://download.chip.pl/printversion/pr … 16385.html

Podgląd zdarzeń i jakie błędy jeśli masz XP.

Przyczyń mnóstwo.

To co koledzy pisali czyli.

zasilacz pierwszy podejrzany

przetestuj pamięć na błędy

przetestuj dysk na błedy

szkodniki

system

płyta główna sprawdz kondensatory elektrolity czy nie nabrzmiałe i za mocno się nie grzeją.

inne karty PCI

odłącz kabel od netu z kompa i zobacz co się dzieje.

konserwacja kompa i temperatury wszystkiego.

sorki że wczoraj nie pisałem ale miałem problem osobisty.

Mam celerona z prockiem 1800

płyta głowna epox EP-4BDAE

256DDR, windows xp service pack 2, grafikę Radeon 9000.

Sprawdziłem w programie EVEREST Home Edition (dzięki JN) i w opcjach zasilania jest napisane:

Bieżace źródło zasilania - prąd sieciowy

Stan baterii - brak baterii

Czy wina tkwi właśnie w tej baterii?

Raczej nie, na niektórych płytach głównych program Everest tak podaje.

Jeśli chcesz sprawdzić baterie biosu wyjmij ją i użyj dobrego miernika cyfrowego, napięcie zmierzone ma mieć powyżej 3 V.

Później ustaw w biosie co trzeba.

Poczytaj.

http://www.bios.pl/index.php?31ac3.70c8 … .0.0/0.0.0

http://www.republika.pl/abckomputera/bios.htm

To jest jakaś paranoja :!:

Przeciez tu nie chodzi o baterię Biosu :!:

Ta bateria to zasilacz Ups - czyli takie urządzenie które podłącza się do kompa i można dzięki niemu uniknąć przerwania dostawy prądu, i zapisać wszystkie wykonywane zadania…

Nawet bez bateri do Biosu komp chodzi - więc nie rozwiązałeś wielkiej tajemnicy panie “JN”…

Wy wogle się nie umicie porozumieć :!:

Tylko ciekawe jako go uruchomisz.

normalnie. Bateria po to jest aby trzymała ustawienia Biosu, gdy klocek jest wyłączony. Za każdym razem po włączeniu kompa ustawienia są resetowane. Sam wiem bo bez baterii jechałem 3 miechy :rotfl2:

Wszystko zależy od płyty głównej i od biosu.

W niektórych przypadkach nawet nie odpalisz kompa. Nie pojawia się nawet ekran startowy biosu (daje takie objawy jak by padł zasilacz).

Może i częściowo masz racje,ale na niektórych płytach głównych i systemach operacyjnych Everest pokazuje właśnie tu napięcie baterii podtrzymującej bios - możliwe że to błąd programu.

Jeśli chodzi o ten pomiar baterii to bardziej bym był skłonny podać że tyczy się baterii zasilającej noteboka jak i nie wykluczone że UPS.

I kolego naprawde wiem co to UPS.

Tak więc jednoznacznie tego nie można stwierdzić że program pokazuje napięcie baterii UPS - trzeba sprawdzić.

Kto ma UPS niech zobaczy.

Bo UPS nie jest baterią a urządzeniem zasilającym.

I nie wprowadzajmy w błąd większość płyt głównych bez baterii podtrzymującej bios nie uruchomi kompa,co nie znaczy że masz częścową racje bo niektóre uruchomią komp.

Najzwyczajniej w świecie.

Bateria jest tylko dla podtrzymania zapsanych w pamięci CMOS ustawień.

Jeżeli wyjmiesz baterię i wyłączys komputer z prądu, a następnie podłączysz wtedy zostaną przywrócone ustawienia domyślne.

Komputer zgałasza błąd o przywróceniu ustawień domyślnych, ale po chwili normalnie się włącza.

Sprawdzałem 3 razy :smiley:

Istnieje możliwość że jakaś płyta główna będzie stwarzała problemy, i nie będzie można uruchomić komputera… - ale z tego co wiem to dziala to na większości…