Resetowanie komputera - czy to wirus w biosie?

OK sprawdź najpierw pamięć programem Memtest86.

Jezeli jednak bylby to takowy wirus na bios to przeinstaluj bios. Jezeli masz dyskietke dolaczona do plyty glownej to z niej powinnienes go przeinstalowac. Jezeli jednak nie, to wejsz na strone producenta plyty glownej, tam wybierz swoj model plyty glownej i sciagnij bios.Rozpakuj go na sformatowana dyskietke i z niej przeinstaluj. Prawde mowiac to jeszcze sie nie spotkalem z zadnym wirusem na bios. Pzdr

Panel sterowania >>> System >>> Zaawansowane >>> Uruchamianie i odzyskiwanie >>> Ustawienia -> odznacz - Automatycznie uruchom ponownie

Gdy pojawi się “niebieski ekran” przepisz kod błędu oraz nazwę pliku powodującego błąd i umieść na forum.

Jaki masz system operacyjny?

Czy resetowanie komputera występuje tyko podczas dostępu do internetu?

Mam Windows xp professional dostatek Sp2

Tak tylko przy przeglądaniu rożnych stron internetowych

karta sieciowa jest uszkodzona… i pewnie jest na płycie…

kup nową kartę sieciową (ok 30zł nowa a używana nawet po 15zł)

i wbudowaną wyłącz w biosie… powinno pomóc

Zrobiłem formata całego dysku. Bo ktoś mi pozwiedzał ze to pomorze.

I tak zrobiłem i terasa zaczyna się przygoda.

Jest gorzej nisz było nie wiem co jest nie zdarzyłem włączyć komputera z Świerzym zainstalowanym windoswa i bach reset i niebieski ekran

udało mi się zapisać ciąg liczb z niebieckiego ekranu

STOP 0x000000D1

A za kilka minut następny reset z niebieskim ekranie al już inne cyfry były ale nie zdążyłem zapisać

Jeszcze spróbowałbym podwyższyć napięcie na RAM-ach, miałem taki problem, ale przy tym jak grałem, więc nie wiem czy tu też POMOŻE.

Popraw błędy w postach, opcja edytuj.

Temat omawiany wielokrotnie.

Problem złożony, serwis i po naprawie sprawdź na miejscu dokładnie - jak dalej problem nie odbieraj.

Wirusy niszczące bios już nie występują - nie tu problem.

Jednak nie było wirusa w biosie “na szczęście” musiałem zmienić FireWall i AntyVirusa i pomogło!

A ja mam taki problem . Komputer mi się resetuje podczas instalowania gry pt:The saboteur. i podczas sciągania pliku z internetu. Tylko to a tak normalnie nie resetuje mi się komp . prosze o pomoc … Mój komp to : 2 gb ram Procesor 1.8 ghr Vista