Resetowanie komputera - czy to wirus w biosie?

Witam mam takie pytanie czy np jak by wirus dostał się do biosu to możne komputer sam się resetować?

Jak tak to co zrobić żeby tego wirusa usunąć?

Bo mi tera komputer zaczął się resetować. Formata zrobiłem nic nie pomogło!

spróbuj przywrócić ustawienia defaultowe płyty głównej-

-lub coś ze sprzętem,może procesor się grzeje …itp-jakie temperatury ?

Zrób formata całego dysku (wszystkich partycji), jak nie pomoże zobaczymy dalej…

Komputer jest nowy ma nie całe 1 miesiąc formata robiłem wczoraj ale tylko partycji C

A reszty nie mogę zrobić bo stracę dane ale reszty partycji robiłem skan i nic nie wykrywało

wątpię że za ten czas mógł się zajechać zasilacz, więc zgraj dane i sformatuj wszystkie partycje, powinno pomóc.

jeżeli masz ten zasilacz co w opisie to on może powodować resety kompa najlepiej pożycz od kogoś zasilacz i sprawdź czy na nim będą resety tylko musi być porządny http://www.oc-forum.org/Zasilacze-najle … 13020.html

ale on ma nowego kompa wiec gwarancja jest?! i nie mozna otwierac!!

ale zasilacz padł po miesiącu ?!. Mi padł w starym kompie dopiero po trzech latach. :stuck_out_tongue: no ale nigdy nic nie wiadomo.

a czytałeś to

1.Gwarancie mam kompa mogę otwierać,ale nie wiem czy mogę części wymieniać

2.Przy grach się nie resetuje a gry są bardziej wymagające sprzętowo

3.Temperatura http://img230.imageshack.us/my.php?image=beztytuuov2.png

\

to oddaj go na gwarancje i sie nie pytaj

na moje oko to zasilacz nie wyrabia, biorąc pod uwagę marną jakość tego zasilacz i opisywane problemy (restarty) można założyć, że to jest problemem. niestety skoro kompa nie możesz otworzyć to tym bardziej nie sprawdzisz napięc jakie daje zasilacz na liniach 12, 3.3 i 5 . Idź z kompem do serwisu poproś o włożenie jakiegośzasilacza z prawdziwego zdarzenia (Modecom MC -nie żaden Feel , Chieftec, Corsair, Enermax) i wtedy odpal wymagające gry. jeśli problem zniknie to masz winnego :)[

1.Już koleiny raz mowie ze mogę go otworzyć i nie tracę gwaranci

2.Jak by zasilacz nie wyrabiał to przy grach tez by się resetował

ale miernika zapewne nie posiadasz? Jak nie to poproś kogokolwiek kto ma niech to sprawdzi. skoro zrobiłeś formata i nic to nie dało to problem jest pewnie sprzętowy.

1.Woziłem już go do serwisu nic nie znaleźli

2.Nikt nie ma miernika

Który to już temat o resetach kompa? A co je łączy jeszcze? Zasilacz 400W. Weź mój drogi instrukcję karty graficznej i przeczytaj, jakie ma minimalne wymagania co do zasilacza (może 450W i więcej).

Czy słaby zasilacz objawia się tylko w grach? Nie, pobór mocy na starcie komputera jest większa od tej potrzebnej do zwykłej pracy.

Masz gwarancję to grzej do serwisu, jak nie pomagają to miejski rzecznik praw konsumenta, zaraz pomogą.

Tylko ze już byłem i nic nie wykryli :!: :!:

No to miejski rzecznik praw konsumenta, on pomoże. Zobacz wymagania co do zasilacza w instrukcji, jak jest większe niż twoje 400W to wprowadzili Ciebie w błąd. Rzecznik to załatwi od ręki.

A jak chcesz naprawiać na własną rękę no to opisz dokładnie w jakich okolicznościach masz te problemy. Czy podczas startu komputera, czy systemu. Może przetestuj pamięć programem Memtest86.

no to powiem to po raz kolejny. Niech sprawdzą komputer na normalnym zasilaczu. Nie musi mieć 500W, markowe 400W spokojnie starczy, tylko markowe a nie mustangowe, tracerowe itp.

1.Włanczma komputer

2.loguje się

3.włanczam przeglądarka (mam 3 Opera,Mozilla Firefox 3 Beta 4,i podstawowa)

4.Siedzę na internecie i po jakimś czasie ( 5min 10min)

5.Bach komputer się resetuje niebieskie tło jakieś cyferki i od nowa komputer się władcza