Resetowanie komputera po włożeniu pamięci

Znajomy posiada 2 stare komputery. 1 komputer jest mocniejszy i chciał przełożyć do niego pamięć 256 DDRAM z tego słabszego (z którego nie korzysta). Na obu komputerach jest system Windows XP. Gdy przełożył pamięć to resetuje (ponownie uruchamia) się mu komputer. Teraz nie jestem pewien czy to występuje przed pojawieniem się loga z Windows czy po. Po wyciągnięciu tej pamięci komputer działa bez zarzutów. Po włożeniu tylko tej 1 pamięci znów nie działa, ale jeśli damy ją do starego komputera to wszystko jest OK. Co może być powodem? Obie pamięci do DDRAMy.

Moje wnioski:

Słaby zasilacz?

Zrobić reset BIOSu?

Dodam, że znajomy ma słabe pojęcie o komputerach 8)

pamięci sie gryzą i tyle

To że obie są DDR to nic nie znaczy, liczą się głównie timingi a także taktowania (choć w mniejszym stopniu).

Zasilacz na pewno nie ma nic do rzeczy. BIOS też nie powinien.

Warto pamiętać, iż każdy moduł pamięci montowany na płycie głównej powinien być identyczny (przede wszystkim pod względem maksymalnej częstotliwości pracy).

Jednak w tym przypadku zapewne nie o to chodzi, bo skoro komputer nie włącza się z zamontowanym wyłącznie jednym (“nowym”) modułem tzn. że on tutaj po prostu nie pasuje. Z praktyki wiem, że od zawsze z RAMem są różne “jaja”. Nigdy nie wiadomo czy dołożona kość będzie działać mimo, że teoretycznie powinna.

Ciekawi mnie czy ktoś tutaj coś wymyśli w tej kwestii ;] Osobiście nie wierzę w to, że ta kość zadziała.

nie zadziała na milion %. chyba ze zalatwisz druga taka identyczna