Resetowanie przy ładowaniu systemu

Witam.

Problem dotyczy ładowania się XP i Visty. Mam obydwa systemy zainstalowane (niedawno zainstalowałem XP (doinstalowałem)). Bootloader się ładuję bez problemu.

PROBLEM:

Gdy siedzę na viscie wyłączam kompa, wpadam włączam wyskakuje bootloader wybieram se xp, ok wyskakuje loader i po chwili reset a potem znowu bootloader wybieram XP wyskakuje okno że wystąpił błąd i można uruchomić system normalnie albo naprawić czy coś takiego.

Może pomogą: (parę pytań od Dimatheus ):

Nigdy wcześniej.


Nigdy.


Aktualnie ESET.


Tak dokładnie od razu gdy skonfigurowałem bootloadera. Po zalogowaniu na jeden system :] a potem chcąc wejść na drugi już występował problem.


Notebook: Samsung R560

(http://www.nhl.pl/index.php?showtopic=12700&st=0)

z góry thx. jO

Przed bootwaniem systemu…

Klawisz F8 --> Ostatnia dobra konfiguracja systemu

zapewne pojawia se u ciebie blue screen

zrób tak:

PPM na Mój komputer>Właściwości>Zaawansowane i ostatnia pozycja: Uruchamianie i odzyskiwanie-ustawienia.Odznacz pozycję: Automatycznie uruchom ponownie dalej OK, Zastosuj, Ok.

Teraz po pojawieniu się blue screen pozostanie na ekranie, spisz dokładnie jaki to błąd i podaj go tutaj

widocznie zrobiłeś to niepoprawnie

normalnie powinno się instalować rozpoczynając od systemu starszego

w twoim przypadku XP potem Vista

:slight_smile:

No ale Vistę już miałem… więc następny był XP. Nie mam blue screen’a.

Brałem… lecz ten sam problem pojawia się później.

Spróbuję rady devil33 , ale to tylko reset’ a nie będzie a chodzi, o to żeby się pozbyć błędu : (

PS: XP został zainstalowany poprawnie…

no to coś dziwnego bo jesli posiadasz Viste i instalujesz XP nie ma możliwość wyboru uruchomienia Visty, trzeba ta możliwość przywracać.

potwierdza to sytuacje o której pisał Leon$ , występuje błąd sektora startowego, program rozruchowy widocznie się źle zainstalował

dokładnie, przywróciłem krążkiem instalacyjnym Visty bootloader… więc co z tym problemem począć?

Doinstalowanie Win XP do Visty

http://www.localize.fr.pl/forum/o-systemach-operacyjnych/902-doinstalowanie-win-xp-do-visty.html

czy tak to zrobiłeś?

:slight_smile:

Dysk podzieliłem ( EASEUS Partition Master 3.5 Home Edition) i sformatowałem ( tym też programem).

Wszystko jak w artykule… Tylko końcówka inna bo jest napisane aby przywrócić bootloader Visty za pomocą programu EasyBCD a ja przywróciłem krążkiem instalacyjnym Visty ( to chyba różnicy nie ma : > )

gdyby nie było różnicy to po co podawali by ten program

:slight_smile:

czyli rozumiem : D z powyższej ironicznej wypowiedzi Xd, że mam zastosować ten program. Zabieram się za to.

Dodane 12.06.2009 (Pt) 14:16

mam problem :frowning:

scca.png

PS: uruchomiłem go z XP.

Dodane 15.06.2009 (Pn) 15:37

teraz udało się dodałem XP … ale to nic nie dało i tak : ( nie wiem w czym problem…