Resetowanie routera o danej godzinie

Witam. Mam problem z którym nie wiem jak sobie poradzić. Posiadam router D-Link DWR-116 oraz pakiet nocny u mojego operatora. Jednak zauważyłem ze aby używany był pakiet nocny (czyli ta ilość gigabajtów do niego przypisana bez marnowania normalnego ,limitu") trzeba po danej godzinie rozpocząć nowe połączenie z siecią przez restart routera. Jakieś pomysły?

Gniazdko z wyłącznikiem czasowym.

Możesz zrobić to z wykorzystaniem takiego urządzenia jak:


Dokładność co do minuty, więc w praktyce będzie to działało tak, że codziennie przez minutę (plus czas potrzebny na start systemu w routerze) będziesz miał wyłączony Internet. Druga opcja trochę bardziej nowoczesna to Smart Plug

Najlepszym rozwiązaniem byłoby jednak, gdyby Twój router miał opcję restartu wg harmonogramu albo umożliwiał zdalny restart np poprzez telnet. Z tego co widzę, D-Link DWR-116 nic z tego nie ma.

Jeżeli natomiast masz zacięcie do programowania, to polecam:

Ideałem byłoby wykonać taki skrypt jak opisany powyżej, ale żeby zamiast restartu routera rozłączał połączenie i łączył się ponownie.

1 polubienie

Możesz wgrać openwrt i tam takie coś zautomatyzować w cronie. Jednak chyba nie zalecają tego softu pod ten model. Sam używam openwrt na dlink 921, która ma nieco wyższą konfigurację i działa lepiej od oryginalnego oprogramowania. Co do skryptu restartowania to trzeba było by pogooglać, mi to nie potrzebne, chodzi 24/7.