Resetowanie się kompa

Ostatnio pojawił się wielki problem na moim sprzęcie. Otóż podczas włączania maszyny po całkowitym odłączeniu jej od prądu, po około 30 sekundach użytkowania, komp się resetuje, po czym już normalnie działa. Jeśli komp jest wyłączony ale pozostaje w połączeniu z prądem to działa normalnie.

Co pierwsze, jeżeli komputer ma około roku lub więcej wymień bateryjkę podtrzymującą zegar i pamięć BIOS’u ( standardowo CR 2032 ) koszt maksymalnie 4zł. Jeżeli problem będzie się pojawiał, to sprawdź kości RAM, jednocześnie sprawdź zasilacz ( najlepiej włóż nowy lub w pełni sprawny ). Powinno pomóc.

Napisz czy pojawia się blue screen ( niebieski ekran ).

Pozdrawiam.

Wydaje mi się że to nie będzie problem baterii lub Ramu. Na początku myślałem ze jest to wina zainstalowania systemu na innym kompie, ale sam robiłem formata i wszystko działa.

Opis po uruchomieniu kompa:

po około 30 sekundach zaczyna mrugać monitor po czym przechodzi choćby w stan hibernacji jednak po chwili wyłącza się, czasem wyskakuje później informacja ze system odzyskał sprawność po ciężkim problemie czy coś takiego.

Sprawdź też zasiłkę, no name po roku z reguły zaczyna padać…:mrgreen:

Wejdź do panelu sterowania->system->zaawansowane->uruchamianie i odzyskiwanie->ustawienia->odznacz automatyczny restart po awarii. Jeżeli wyskoczy bluescreen, to napisz na forum, jaki kod błędu został wygenerowany oraz jaką podano przyczynę.

Jestem w 99,9% przekonany, że to wina któregoś z tych podzespołów.

Jeżeli masz procek dwurdzeniowy to Sprawdź jeszcze, w panel sterowania / system, w zakładce “ogólne” pod napisem “Komputer”, jakie wyświetla dane procka? ( przykładowo: Genuine Intel® CPU T2250 @ 1,73GHz 1,73GHz, 1,50GB RAM i jeżeli po małpie ( @ ) występują trzy liczby tak jak tutaj, dwie liczby procka i jedna RAM’u, i dwie pierwsze różnią się od siebie ( zazwyczaj nie wiele ) to znaczy, że pamięć ram jest uszkodzona ( jeżeli są dwie pamięci to na 100% jedna z nich ). To jest przyczyną wyłączania się komputera, jeżeli tak nie jest to wykluczamy pamięć RAM. Następnie kup baterię za niecałe 4zł. i ją wymień, jeżeli to nie pomoże, to został zasilacz. … I tak jak kolega wcześniej prosił zrób po kolei te kroki, które opisał i podaj kod błędu niebieskiego ekranu.

Pozdrawiam.

Co do pamięci, to ja proponuję ją jednak sprawdzić odpowiednim programem.

Sprawdź pamięć programem Memtest86+.

Memtesta ściągasz, wypakowujesz jeżeli potrzeba, aby nagrać plik ISO. Nagrywasz go na płytę, w Nero opcja Nagraj obraz na dysk. Potem uruchamiasz na nowo komputer bootując go z płyty (w biosie ustaw: okno Advanced Bios Features->First Boot Device ustaw na CD/DVD).

Próbowałem sposobu z odznaczeniem ponownego uruchamiana i komp sie zawiesił, obraz znikł a po restarcie wyskoczyl komunikat brak pliku system/config

To oznacza uszkodzenie rejestru. Wykonaj jego przywrócenie z konsoli odzyskiwania. Przywróć z kopii przywracania (krok II): http://www.searchengines.pl/index.php?s … entry94619