Resetowanie się komputera, problemy z dyskiem

Witam,

od dłuższego czasu mam nieregularne problemy z nieoczekiwanym resetowaniem się komputera…

Tzn. komputer resetuje się w nieoczekiwanych momentach… czasami co chwile… czasami mam spokój przez kilka tygodni a czasami nie mogę przez cały dzień skorzystać z komputera… Czasami występuje też problem z dyskiem - słychać takie ‘cykanie’ i komputer się zawiesza… Ponadto miałem mnóstwo problemów z dyskiem - mam już 4 dysk w przeciągu 2 lat, poprzednie też ‘cykały’ bądź były z nimi rozmaite błędy…

Nie wiem czy to nie wynika z jakiegoś przegrzania… Jak komputer mam pod takim domowym wentylatorem to problem ustaje :slight_smile: Aczkolwiek kupiłem dodatkowe chłodzenie i one nic nie daje… jedynie taki stojący wentylator wydaje sie, że daje taki efekt, że problem ustaję bądź jest na pewno mniejszy…

Mój komputer:

AThlon 3700

Płyta główna: Asus A8V-VN SE

zasilacz: Modecom 350 ATX

1 GB RAM

Prosiłbym o pomoc :))

proponuję zmień zasilacz na inny ,zobacz wtedy jak działa! pozdrawiam

może coś z płytą główną nie tak?

Witam.

Przetestuj dysk programem HDD Tune na obecność bad sectorów.

Pozdrawiam.

Przeskanowałem HD Tune w zakladce: Error skan i mam info, iż 3 kwadraciki są tam damage, co daje damaged blocks 0,1%.

Może to jest przyczyną? Co z tym można zrobic?

lepiej jeżeli najpierw podasz nam temperatury programem np. SIW w zakładce sensory masz. (podaj temperatury które są bez chłodzenia wentylatorem pokojowym :slight_smile: )

tak przy okazji jak byś nie doczytał tam opisu:

Program domyślnie instalowany jest w angielskiej wersji językowej. Język polski ustawić możemy z poziomu SIW klikając w menu ‘Tools’ opcję ‘Options’, a następnie w sekcji ‘Language’ wybierając z listy pozycję ‘Polish’.

systin - 47C (maks 47, min 47)

cputin - 51C (min 51, maks 52)

auxtin - 57C (min 56, maks 58)

Dodane 31.05.2011 (Wt) 10:47

Hm… chyba coś się przegrzewa… albo zasilacz niewyrabia…

Mam rozkręconą obudowę i jeśli włączę ten wentylator pokojowy to komputer sie nie resetuje, nie zawiesza i jest wszystko ok :slight_smile:

Ale jak zapomnę o takim chłodzeniu to się po jakimś czasie zresetuje… W zime bez chłodzenia tym wentylatorem sie nie resetował : )

Prosiłbym o pomoc :wink: