Resetowanie sie komputera przez grzanie?

mam taki problem komputer reserowal mi sie przy mocniejszych grach, a wiec sprobowalem zainstalowac jakas banalna gre, zainstalowalem tibie i gdy ja wlaczam, zrobie krok to komputer mi sie resetuje i raz sie resetuje a raz wylacza kompletnie i dopiero po jakims czasie moge go spowrotem wlaczyc bo nie zaskakuje

temperatura garty graficznej nividia geforce 8600 gt ma 77stopni dobija gdy 80 komputer sie resetuje, maksymalnie moge miec 170C tak napisane jest w programie hw monitor

system ma 31c max 87c

cpu 39 max 100

aux 46 max 115

core 0 44 c max 110

core 1 44c max 110

oczywiscie resetuje sie przy tych minimalnych moze 2-3stopni roznicy, nie wiem co robic, moze cos ze sterownikami do grafiki chociaz mysle ze mam dobre

system operacyjny xp

To nie tyle kwestia temperatury, co problemów z zasilaniem.

wystarczy ze wymienie kabel od zasilania?

Nie chodzi o kabel, lecz o elementy takie jak: kondensatory, tranzystory, rezystory itp. itd. … Nawet tranzystory w CPU/GPU podlegają procesowi starzenia.

a koszt tego jest duży?

Tak/nie/być może. Zależy od tego co jest uszkodzone,i czy uda się to wykryć i wymienić. BA! Czasem nawet wystarczy kompa rozebrać, dobrze wyczyścić i złożyć ponownie, a czasem - niestety - naprawa przez wymianę …

dobre dzięki :wink:

Te resety to może być wina zasilacza. Wymień na nowy, tylko w miarę porządny, a nie Megabajta,Tracera, I-boxa czy jakiś inny tego typu złom. Najlepiej wpisz sobie w google lub inną szukajkę czarna lista zasilaczy i poczytaj sobie…