Resetowanie się komputera w losowych momentach

(mari100) #1

Witam,
Mam problem od jakiegoś czasu… komputer resetuje mi się w losowych momentach :confused: Najgorzej na początku jak go uruchamiam, zgaśnie parę razy dopóki się nie załapie i później jak siedzę przy nim to jakoś działa do następnego resetu :slight_smile: Próbowałem odłączyć kabel od resetu, bo myślałem że zwarcie tam jest ale niestety nic nie dało :frowning: Co może być powodem ? Robiłem również formata, zainstalowałem system na nowo i nic… Da się jakoś sprawdzić co może być powodem ? :confused: Procesor, grafika, zasilacz, ramy ? Nie wiem czy cokolwiek mogę sprawdzić w jakiś łatwy sposób ?
Szkoda, że komputer nie jest na tyle inteligentny, żeby podać co mu spowodowało reset -.0 Proszę o pomoc :frowning:

(JNJN) #2

Prawdopodobnie zasilacz? co to za typ - odczyt z jego obudowy.

Płyta - sprawdź kondensatory elektrolityczne, czy nie wybrzuszone lub wylane.

Pamięć - program memtest86 - dwa pełne przebiegi i ma być zero błędów

Karta grafiki

Dysk

Inne - trochę tego jest.

Plus wrzucisz tu dwa screeny z najnowszej Aida64:

1. zakładka komputer i czujnik
  2. zakładka magazyn i smart - ma być cały.

(Seba228215) #3

Masz punkt przywracania z momentu przed twoim problemem ? Może też być wina nagrzebane w systemie.

(JNJN) #4

Czytaj co napisał.

To wygląda na sprzęt.

(Seba228215) #5

Ok. Mój błąd. Umknęło mi. Zwracam honor. :slightly_smiling_face:

(tomcio_pl) #6

Takie resetowanie może być spowodowane dosłownie wszystkim. Kiedyś miałem podobny problem. Okazało się, że jak jest podłączony kabel sieciowy to tak wariował. Odłączyłem kabel, podłączyłem kartę WiFi przez USB i do dzisiaj komputer ani razu się nie zresetował.

(mari100) #7

Zasilacz to XFX 450W, spróbuje zrobić memtesta jeszcze jak znajdę czas… Fotki z AIDA zamieszczam - komputer niestety teraz mi się resetował tak często, że ledwo co zrobiłem te fotki… Raz go załapie i się nie resetuje, a niekiedy to co chwila…

(Astor44) #8

Czy masz zintegrowana kartę graficzną na tej płycie głównej? Jeśli tak, to wymontuj kartę graficzną PCI i podłącz do monitora kartę zintegrowaną. Jedna możliwa przyczyna odpadnie.

(mari100) #9

Tu problem musi być gdzieś indziej… Jak uda mi się go już “rozruszać” to wszystko chodzi normalnie… Czyli po odpaleniu parę razy resetnie się, w końcu przestaje i chodzi… Ale jakbym nic nie robił to znowu resetnie go, coś typu “rozgrzewa się”… Może jednak kondensatory ?

(JNJN) #10

A dysk systemowy to Seagate? czy SSD? temperatury i ST wygląda OK.

I daj też jego smart.

Ale przy takim objawie, to z reguły trzy rzeczy:

• zasilacz
  • płyta
  • pamięć

I pytanie zasadnicze, co robiłeś przed problemem?

I nieraz taka bzdeta jak brak styku - czyli wyjmij wtyczki zasilania z płyty i włóż ponownie poprawnie, wyjmij moduły pamięci i dokładnie wyczyść styki twardą gumką ołówkową i dobrze osadź w bankach, to samo z kartą grafiki, sprawdź wszystko plus konserwacja z kurzu - nieraz bzdura może powodować taki problem.

(Seba228215) #11

Bardzo łatwo wykluczysz oba problemy, co napisał @JNJN - idź do kogoś, kto ma sprawny komputer. W montujcie twój zasilacz i sprawdźcie co będzie się dziać. Jak będzie w porządku, wyjmijcie jego/jej pamięć i włóżcie tylko twoją. Jeżeli też będzie ok, to pozostaje płyta główna. Chyba nikt na to nie wpadł. :slight_smile:

(mari100) #12

Oczywiście SSD. Wszystkow SMART pozytywne.
Muszę pokombinować :confused: