Resetowanie się komputera.Zacinanie się gier

Otóż mam problem z komputerem gdy np. włączę jakąś grę zacina się i muszę zrestartować komputer próbowałem różnych sterowników lecz nic. Jest jeszcze jeden problem moim zdaniem z poprzednim związany gdy serfuje na po sieci wyskakuje mi taki błąd dscn3197z.jpg

dscn3200u.jpg

Podaj specyfikację komputera oraz zmień tytuł postu, bo zaraz odezwie się Admin.

Co do samego błędu? Jest to ewidentny błąd sterownika graficznego?

Wiem że to wina sterów ale ostatnio zmieniłem i to samo się dzieje.

Specyfikacje:

Typ procesora Intel Pentium 4 640, 3200 MHz (16 x 200)

Pamieć ram Wartość W sumie 2047 MB

Karta graficzna nVIDIA GeForce 6600 PCI-E Karta wideo

dawidos1132 ,

Zapoznaj się z tematem i popraw tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.

Na jakie zmieniłeś (numer sterownika)i skąd pobrałeś?

Pobrałem ze strony nvidi miałem wersje 293 chyba a wgrałem 301 ale było jeszcze gorzej dlatego wróciłem do starszych.

No i wszystko się zgadza. Najnowsze sterowniki do kart graficznych Nvidi niestety nie są do końca kompatybilne ze starszymi modelami kart graficznych pomimo tego, że widnieją w ich specyfikacji. Miałem do czynienia z podobnymi przypadkami w kartach graficznych GF 8600GT oraz GF 9600GT i ostatni w pełni kompatybilny numer sterownika to 270.61 Lub 275.33 (Do końca nie pamiętam, który to był).

Wydaje mi się, że jedyne, co możesz zrobić to odinstalwać sterowniki Nvidi z poziomu panelu sterowania -> dodaj/usuń programy. Przeczyścić komputer jakimś programem do tego przeznaczonym a następnie wgraj podstawowe, (które zapewne dostałeś przy zakupie komputera).

Kolejnym krokiem będzie pobranie sterowników ze strony Nvidi ale w ten sposób.

Strona Nvidi http://www.nvidia.pl/Download/index.aspx?lang=pl

Zakładka Sterowniki -> Sterowniki Archiwalne i Beta -> Zaawansowane szukanie sterowników. Tam zaznaczysz Seria produktu: GeForce 6 Series Rodzina produktu: Twój model karty graficznej (pełna nazwa) -> System operacyjny:-> Język -> Rekomendowany/Beta: i w tej zakładce zaznasz Recommended/Certified -> szukaj. Otworzy się strona archiwum i pobierz sterowniki o numerze GeForce/ION Driver v260.99 WHQL.

Jeżeli wszystko zadziała to możesz pokusić się o zainstalowanie sterowników o wyższym numerze GeForce 266.58 Driver WHQL do numeru GeForce/ION Driver 270/275 WHQL

– tylko pod żadnym pozorem nie pobieraj sterowników w wersji Beta.

Dziękuje problem z ekranem znikł ale nadal mam problem z grą counter strike, zacina się ona i nic nie można zrobić tutaj jest na filmiku to pokazane http://www.youtube.com/watch?v=Je0nCflgjrs&feature=plcp czasami idzie tylko głos a obraz stoi.Ale głos idzie krótko. Nie wiem co robić może to wina internetu.?

Sprawdź za pomocą: http://www.speedtest.net/ prędkość dosyłową i odsyłową oraz swój ping: http://pingtest.net/ wtedy zobaczysz czy prędkość dosyłowa jest zgodna z umową zawartą z operatorem sieci.

Ping Pisze że mam 60 a jitt 1 (nie wiem jak to się pisze). Mam 1mb internetu (to dobrze) a wysyłanie 24(TO nie wiem czy dobrze)

Wygląda ze wszystko jest dobrze z transmisjami danych. Czy na innych grach masz ten sam efekt?

Musze zobaczyć ale np terraria się nie zacinała jak w nią grałem a jest bardziej wymagająca.Jeszcze popatrzę na bardziej wymagających grach i ci napisze. Patrzyłem jeszcze na single player to też się zatnie tak jak wcześniej. Więc to nie wina internetu.

Więc zobacz na innych grach online – czy jest ten sam efekt?

.W grze call of duty też tak się zrobiło tak samo jak w cs. Tak jakoś mnie korciło o zmienienie rozdzielczości w cs 1.6 z 1024:768 na 800:600 i o dziwo pomogło grałem dłuższy czas :o . Nie wiem z czym, to miało wiązek może ty wiesz.

EDIT@@

Jednak nie pograłem z 1 godz i znowu się zacieło naprawdę nie wiem co się dzieje.

Coś mi się wydaje, że grafa dostała popalić – nie wiem, jaki wpływ na to miały sterowniki z najnowszej serii, ale poczytałem troszkę o podobnych przypadkach i dochodziło do rozsynchronizowania karty graficznej poprzez najnowsze sterowniki.

Przetestuj kartę graficzną w poszukiwaniu artefaktów.

Powiesz mi jak to zrobić??

Przetestuj Tym programem: http://www.dobreprogramy.pl/3DMark06,Pr … 11833.html

Podaj ilość punktów – a najlepiej porównaj swoje wyniki w sieci.