Resetowanie się komputera.Zacinanie się gier


(Dawidos1132) #1

Otóż mam problem z komputerem gdy np. włączę jakąś grę zacina się i muszę zrestartować komputer próbowałem różnych sterowników lecz nic. Jest jeszcze jeden problem moim zdaniem z poprzednim związany gdy serfuje na po sieci wyskakuje mi taki błąd dscn3197z.jpg

dscn3200u.jpg


(SnykeShadow) #2

Podaj specyfikację komputera oraz zmień tytuł postu, bo zaraz odezwie się Admin.

Co do samego błędu? Jest to ewidentny błąd sterownika graficznego?


(Dawidos1132) #3

Wiem że to wina sterów ale ostatnio zmieniłem i to samo się dzieje.

Specyfikacje:

Typ procesora Intel Pentium 4 640, 3200 MHz (16 x 200)

Pamieć ram Wartość W sumie 2047 MB

Karta graficzna nVIDIA GeForce 6600 PCI-E Karta wideo


(Agatonster) #4

dawidos1132 ,

Zapoznaj się z tematem i popraw tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.


(SnykeShadow) #5

Na jakie zmieniłeś (numer sterownika)i skąd pobrałeś?


(Dawidos1132) #6

Pobrałem ze strony nvidi miałem wersje 293 chyba a wgrałem 301 ale było jeszcze gorzej dlatego wróciłem do starszych.


(SnykeShadow) #7

No i wszystko się zgadza. Najnowsze sterowniki do kart graficznych Nvidi niestety nie są do końca kompatybilne ze starszymi modelami kart graficznych pomimo tego, że widnieją w ich specyfikacji. Miałem do czynienia z podobnymi przypadkami w kartach graficznych GF 8600GT oraz GF 9600GT i ostatni w pełni kompatybilny numer sterownika to 270.61 Lub 275.33 (Do końca nie pamiętam, który to był).

Wydaje mi się, że jedyne, co możesz zrobić to odinstalwać sterowniki Nvidi z poziomu panelu sterowania -> dodaj/usuń programy. Przeczyścić komputer jakimś programem do tego przeznaczonym a następnie wgraj podstawowe, (które zapewne dostałeś przy zakupie komputera).

Kolejnym krokiem będzie pobranie sterowników ze strony Nvidi ale w ten sposób.

Strona Nvidi http://www.nvidia.pl/Download/index.aspx?lang=pl

Zakładka Sterowniki -> Sterowniki Archiwalne i Beta -> Zaawansowane szukanie sterowników. Tam zaznaczysz Seria produktu: GeForce 6 Series Rodzina produktu: Twój model karty graficznej (pełna nazwa) -> System operacyjny:-> Język -> Rekomendowany/Beta: i w tej zakładce zaznasz Recommended/Certified -> szukaj. Otworzy się strona archiwum i pobierz sterowniki o numerze GeForce/ION Driver v260.99 WHQL.

Jeżeli wszystko zadziała to możesz pokusić się o zainstalowanie sterowników o wyższym numerze GeForce 266.58 Driver WHQL do numeru GeForce/ION Driver 270/275 WHQL

– tylko pod żadnym pozorem nie pobieraj sterowników w wersji Beta.


(Dawidos1132) #8

Dziękuje problem z ekranem znikł ale nadal mam problem z grą counter strike, zacina się ona i nic nie można zrobić tutaj jest na filmiku to pokazane http://www.youtube.com/watch?v=Je0nCflgjrs&feature=plcp czasami idzie tylko głos a obraz stoi.Ale głos idzie krótko. Nie wiem co robić może to wina internetu.?


(SnykeShadow) #9

Sprawdź za pomocą: http://www.speedtest.net/ prędkość dosyłową i odsyłową oraz swój ping: http://pingtest.net/ wtedy zobaczysz czy prędkość dosyłowa jest zgodna z umową zawartą z operatorem sieci.


(Dawidos1132) #10

Ping Pisze że mam 60 a jitt 1 (nie wiem jak to się pisze). Mam 1mb internetu (to dobrze) a wysyłanie 24(TO nie wiem czy dobrze)


(SnykeShadow) #11

Wygląda ze wszystko jest dobrze z transmisjami danych. Czy na innych grach masz ten sam efekt?


(Dawidos1132) #12

Musze zobaczyć ale np terraria się nie zacinała jak w nią grałem a jest bardziej wymagająca.Jeszcze popatrzę na bardziej wymagających grach i ci napisze. Patrzyłem jeszcze na single player to też się zatnie tak jak wcześniej. Więc to nie wina internetu.


(SnykeShadow) #13

Więc zobacz na innych grach online – czy jest ten sam efekt?


(Dawidos1132) #14

.W grze call of duty też tak się zrobiło tak samo jak w cs. Tak jakoś mnie korciło o zmienienie rozdzielczości w cs 1.6 z 1024:768 na 800:600 i o dziwo pomogło grałem dłuższy czas :o . Nie wiem z czym, to miało wiązek może ty wiesz.

EDIT@@

Jednak nie pograłem z 1 godz i znowu się zacieło naprawdę nie wiem co się dzieje.


(SnykeShadow) #15

Coś mi się wydaje, że grafa dostała popalić – nie wiem, jaki wpływ na to miały sterowniki z najnowszej serii, ale poczytałem troszkę o podobnych przypadkach i dochodziło do rozsynchronizowania karty graficznej poprzez najnowsze sterowniki.

Przetestuj kartę graficzną w poszukiwaniu artefaktów.


(Dawidos1132) #16

Powiesz mi jak to zrobić??


(SnykeShadow) #17

Przetestuj Tym programem: http://www.dobreprogramy.pl/3DMark06,Pr ... 11833.html

Podaj ilość punktów – a najlepiej porównaj swoje wyniki w sieci.