Resetowanie sie komputera

Witam,

Mam następujący problem po około 2-4h pracy komputer się resetuje po włączeniu wyskakuje okienko w którym można wysłać raport co Microsoftu. Czy to jest wina systemu czy może zasilacza.

Mój komputer: AMD Athlon XP 1.8, 1,25GB RAM, 160 + 40GB Seagate, Płyta główna: ASUS A7N8X-XE, GF 2 Ti 64, 400W Chieftec

System: Win XP SP3

Co resecie temp. procesora wynosi 62 stopnie.

Pozdrawiam.

Temp. procka powiedzmy że jest ciut za wysoka, jakbyś ją zbił do ok. 55 C to by było ok, ale tragedii nie ma. Sprawdź kompa na innym markowym zasilaczu(Chieftec robi bdb zasiłki ale może ta już powoli kończy swój żywot).

Obniż temperaturę procesora :wink:

najlepiej dodatkowy wiatrak:)

Mam jeszcze jedno pytanie, czy gdzieś w biosie da się zmienić max temp procesora przy której komputer się ma zresetować? mój bios to AMI.

Pozdrawiam.

Żadnych bluescreenów nie ma?

Wyczyściłeś wentylator?? Sprawdź w Everest obroty wiatraka. powinien kręcić się ok 2800 RPM, bo kontroli obrotów chyba nie ma.

Sprzęt był podkręcany? Zresetuj ustawienia w BIOSie

Wrzuć też loga z programu HiJack This na www.wklej.org i daj linka.

Nic nie da. Najlepiej mieć jeden a sprawny :wink:

Sprzęt nie był podkręcany. Wiatrak był wymieniany na nowy i ma kontrole obrotów. Przy temp ~64 stopni kreci się około 2800 rpm.

log: http://www.wklej.org/id/105953/

A i dodam ze nie dawno był instalowany system.

log Hijackthis czysty, ale to i tak raczej nic nie zmienia bo u ciebie występuje bardziej problem ze sprzętem niż z systemem.

A czy jest możliwość przestawienia w biosie max temp procesora w biosie po której komputer się zresetuje? Może to jest przyczyna bo z tego co zauważyłem resetuje się przy 65 stopniach. Mój bios to AMI proszę o dokładną wskazówkę.

Dodane 15.06.2009 (Pn) 18:41

Jeśli kogoś interesuje to po włączeniu jest taki błąd.

errorhff.th.png