Resetowanie się komputera

Dzień dobry, od dłuższego czasu mam problem z resetowaniem się komputera w losowych momentach. Oddałem go na gwarancję ale nie stwierdzili usterki. Co ciekawe nigdy nie resetuje się podczas grania w gry - zawsze jak mam odpaloną np. przeglądarkę i coś sobie oglądam, chociaż zdarza się że zostawię włączony komputer, wyjdę na zakupy, wracam i widzę że się zrestartował.

W podglądzie zdarzeń mam takie informacje :
System został uruchomiony ponownie bez uprzedniego czystego zamknięcia. Możliwe przyczyny błędu: system przestał odpowiadać lub uległ awarii albo nastąpiła nieoczekiwana utrata zasilania. (Kernel-Power 41)

Nastąpił ponowny rozruch komputera po operacji wykrywania błędów. Wyniki tej operacji były następujące: 0x00000116 (0xffffe6831ce8f010, 0xfffff8045fd35720, 0xffffffffc000009a, 0x0000000000000004). Zrzut zapisano w: C:\Windows\Minidump\020224-8171-01.dmp. Identyfikator raportu: 5775d89d-3e98-43cc-ba39-4ec018cf9dac.

Link do plików dmp: Darmowy hosting plików - wrzucaj i dziel się plikami za darmo | pliki dmp.zip

Jaka jest konfiguracja tego komputera? Jaką masz kartę graficzną?

NVIDIA GeForce RTX 3060 Ti
Intel Core i5-12400F
16GB RAM
SSD 512GB PCI Express

Każdy z tych elementów może być wadliwy. Do tego jeszcze płyta główna i zasilacz. Istnieje także małe prawdopodobieństwo jakiegoś błędu w montażu. Żeby to sprawdzić, trzeba wymieniać po kolei każdy podzespół na inny i obserwować czy problem restartów nadal występuje.

ps. z tych dampów to na mój nos, coś jest nie tak z kartą graficzną/driverami karty graficznej.

Standardowo. Memtest i leć test RAMu.
Jak ok. wyłącz wszystkie funkcje oszczędzania energii CPU i regulacji taktowania.
Czyli na sztywno default taktowanie i standardowe napięcie.
Jak dalej się sypie test karty. Najlepiej FurMark + przeglądanie YT.

Stawiam na RAM, albo płyta nieprawidłowo schodzi z napięciem. Może jest aktualizacja BIOSu.

Ps. Akceleracje karty w YT łatwo sprawdzić, wystarczy wyłączyć w ustawieniach przeglądarki i testować.

0x00000116 to błąd VIDEO_TDR_FAILURE.

Mini dump wskazuje na sterownik dxgkrnl.sys

Zajrzyj tu.

Być może wpływ na to ma nvlddmkm.sys powiązany z NVIDIA.