Resetowanie się routera TP-Link TL-WR740N

Wczoraj kupiłem router TP-Link TL-WR740N, potrzebowałem go do rozdzielenia internetu na komputer (kabel) i Wi-Fi (głównie do smartfona). Po pomyślnym ustawieniu go pochodził ok. 1,5 godziny i się powiesił, wszystkie diody się świeciły i nie było połączenia z internetem, nie dało się także wejść do ustawień przez 192.168.1.1. Wyłączyłem go i włączyłem z powrotem i do końca dnia działał bez zarzutu. Zostawiłem go włączonego na noc, aby dziś nad ranem sprawdzić, czy się znów zawiesił. Cóż, router działa, jednak w ustawieniach ma system uptime 3 hours. Dodam, że przez noc komputer był wyłączony, a smartfon miał wyłączone Wi-Fi.

Czy router się zresetował, czy może ma jakiś system oszczędzania energii i nieaktywny się wyłącza/przechodzi w stan uśpienia? Nie chciałbym przypadku, gdy ściągam coś większego przez noc i pobieranie zostaje przerwane przez router.

edit:

Log:

routerlog.png

Może byś go sam zresetował? Będziesz miał przywrócone ustawienia fabryczne. Jeśli to nie pomoże, to najwyraźniej jest uszkodzony.

Resetowany był wielokrotnie wczoraj, bo nie za bardzo sobie radziłem z konfiguracją. Czy przyczyną może być przegrzanie? Góra urządzenia jest dość ciepła, a pod spodem jest jeszcze gorzej.

Jeśli mógłbym jakoś Ci bardziej poradzić co do tego routera to pobaw się w ściąganie plików np. http://www.noc.gts.pl/ oraz kilka razy rób speed testy w tym samym czasie czy nawet granie w jakieś gry internetowe.Po prostu chcę rozwiązać czy masz objawy typu zrywania połączenia poprzez robienie się zatorów.W sprawie tego gorącego routera to normalka ponieważ sam osobiście mam ten model routera,a nawet miałem możliwość sprawdzenia dwóch rodzai tego routera Wr740N 2.1 i Wr740 2.4 dlatego ja osobiście router wziąłem,aby bardziej się chłodził to przód routera jest trochę w powietrzu (czyli nie przylega przód do biurka,ani też nie jest bardzo w powietrzu tylko tak troszkę) i jest wtedy chłodniejszy.

Pliki są cały czas pobierane ze stałą prędkością, średnia prędkość mojego łącza to 50-60KB/s. Każdy speedtest jest taki sam, także na telefonie.

Bardziej chodzi mi oto aby przeciążyć internet,żeby skutkowało zerwaniem połączenia internetowego chyba,że tutaj do takiego czegoś nie dojdzie.

U mnie wystarczyło mieć aktywne 2 kompy w tym na jednym wystarczyło grać na nfs world i odrazu po jakimś czasie prowadziło do zerwania połączenia internetowego,a czasem podczas ściągania na jednym kompie z maksymalnym transferem prowadziło też do resetowania połączenia internetowego czy nawet gdzieś w nocy coś się zrobiło nie tak i w dzień trzeba było resetować router żeby pojawił się internet .Dlatego chcę wiedzieć czy wystąpią u ciebie takie objawy wtedy wystarczy zmienić na inne firmware,ale nie od tp-linka.

Odpaliłem pobieranie plików 50mb.tgs na komórce i komputerze, nic się nie wiesza ani nie zrywa.