Resetowanie sie ustawien biosu przy podkrecaniu procesora

Witam.

Chciałem podkręcić swój procesor Intel Core 2 Quad Q6600 lecz w ustawieniach biosu nie dość ze jego mnożnik jest zaniżony 1.6 Ghz (powinno być 2.4) to nie chce nawet wrócić do optymalnych ostawień ( F7 optimized Defaults) Wyłączyłem w biosie opcje C1E - disabled  i EIST - disabled  lecz bezskutecznie bios się resetuje , nie mogę nawet w windowsie zmienić opcji zasilania na  (wysoka wydajność) bo ta także resetuje się do (zrównoważony aktywny ) pomimo tego ze jestem administratorem.    Ktoś pomoże ? :slight_smile:

Wyjmij na kilka/kilkanaście minut baterię podtrzymującą pamięć CMOS co skasuje ustawienia biosu.

20 minut bez baterii i dalej jest tak samo ;/

post-65505-0-61081000-1416856935_thumb.j

post-65505-0-49844100-1416857079_thumb.j

Przy wyjętej baterii zewrzyj zworę “reset CMOS”

Tu masz wszystko opisane:

http://forum.dobreprogramy.pl/resetowanie-bios-u-p%C5%82yty-g%C5%82%C3%B3wnej-t220435/

 

Oczywiście każdą z tych operacji robisz perzy komputerze odłączonym od sieci elektrycznej przez wyjęcie wtyczki z gniazda? Samo wyłaczenie zasilacza wyłącznikiem może nie wystarczyć.

Mam z tym mały problem , obejrzałem dodatkowo filmiki jak to zrobić i u mnie wygląda to trochę inaczej. Zabiore sie za to jutro i dam jeszcze znac czy pomoglo :wink:

 

okej nie miałem zworki wiec przełożyłem z innego komputera trzymałem tak ponad 2 minuty i nic próbowałem tez śrubokrętem i dalej nic. 

Oczywiscie wszystko odłaczone z pradu

A co to za płyta główna, bo może nie obsługuje Q6600.

 

Ustaw ręcznie opcje Cpu Clock Ratio z 6 na 9.

 

Opcję Performace Enhace z Turbo przestaw na auto/normal?

 

Teraz po zapisaniu biosu Save powinien mieć 2.4 GHz?

Płyta tak jak w podpisie  Gigabyte GA-P31-DS3L Ustawiłem tak jak napisałeś i pokazuje taktowanie 2.4 GHz ale dalej się resetuje 

 

Nagrałem filmik jak to wygląda https://www.youtube.com/watch?v=xly8e5OK8Ps

                                               

 

Coś się przegrzewa?

 

Uszkodzona pamięć? sprawdź ustawienie pamięci w biosie - ma być ustawiona max na 800 MHz?

 

Zasilacz

 

Inne

 

Na tej płycie Q6600 pracuje bez problemu.

Temperatury sprawdzone, pamięć ram testowana programem i nic nie wykazało także z braku pomysłów zawiozę dzisiaj komputer do jakiegoś serwisu może oni coś będą wiedzieli ale dzięki za wszystkie rady :slight_smile:

tomek141292 , na forum używamy polskich liter diakrytycznych (ą, ć, ę, ń i tak dalej). Proszę - korzystając z przycisku Edytuj (na dole pierwszego posta po prawej stronie) - wyedytować wszystkie swoje posty w tym temacie. Zignorowanie tej prośby będzie skutkować przeniesieniem tematu do kosza.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Gdyby ktoś był ciekaw to komputer właśnie odebrałem z serwisu. Problemem były pamięci ram nie były uszkodzone lecz miałem w nim 4 kości i 3 rożne firmy a 2 z nich miały rożne taktowania 800mhz i 667mhz i dlatego nie chciał chodzić na optymalnym taktowaniu. Problem polegał na mojej nie wiedzy niż na sprzęcie ;d