Resetowanie systemu Windows 10

Witam, po zainstalowaniu aktualizacji “Creators Update” mój komputer strasznie zwolnił. Chcę zresetować go do stanu początkowego. Znalazłem opcję “Resetuj ustawienia komputera do stanu początkowego” i tutaj zaczyna się pewien problem. Mianowicie, czy usunie mi to cały system? Komputer kupiłem z wgranym systemem więc byłby problem z zainstalowaniem systemu. Czy przywróci to komputer do stanu sprzed aktualizacji?

Nie ma żadnego problemu przy naprawie systemu. System preinstalowany w komputerze przez producenta często zawiera jakieś dodatki dostarczone przez producenta komputera. Z reguły nie są to czyste obrazy Windowsa (takie jakie wydaje firma Microsoft produkując system Windows 10). Polecam rozwiązanie takie abyś zainstalował sobie czysty system od Microsoft. Obraz instalacyjny możesz pobrać specjalnym programem dostępnym w dziale download. Co do tego czy system się przywróci do ustawień sprzed aktualizacji - zapewne tak, ponieważ ta opcja to jest coś w stylu “przywróć ustawienia fabryczne”, czyli wszelkie ustawienia systemu powrócą do domyślnych. Co do kwestii problemu z licencją to takiego problemu również nie ma bo system windows 10, jeśli był raz aktywowany na danym komputerze to może być wielokrotnie instalowany / aktywowany na tymże komputerze

W czystym Windowsie 10 znajduje się program Microsoft Office? W tej wersji systemu posiadam zainstalowany Microsoft Office. Mogę prosić link do tego działu download?

Pobieraj - sprawdzone ISO.

Nie ma na PC - tylko aplikacja zachęcająca do kupna.

Tyle że na mój komputer mam gwarancję. Wpłynie to na zerwanie tej gwarancji?

Nie, system możesz sobie instalować - ale raczej nie pirata.

Zainstalowanie “czystego” obrazu systemu Windows to nie jest instalacja pirata. Obecnie klient nie musi korzystać z systemu w wersji dołączonej przez producenta pod warunkiem tego, że aktywował choć raz system dostarczony przez producenta komputera. Jeżeli kiedykolwiek na komputerze był poprawnie aktywowany system Windows 10 mamy prawo użyć instalacji “czystej”. Wielokrotnie postępowałem w ten sposób nigdy Windows 10 nie twierdził, że jest nielegalny, a jego aktywacja online przebiegała bezproblemowo. Operacja ta nie powiedzie się w przypadku instalacji systemu w innej wersji niż dotychczas. Na przykład gdy jesteś użytkownikiem systemu Windows 10 Home, a podejmiesz próbę aktywacji Windows 10 Pro.
Jeżeli chodzi o pakiet Ms Office to jego nie ma w systemie Windows 10 domyślnie, natomiast jeżeli rzeczywiście masz licencję na ten program, wydobądź sobie klucz tego programu i doinstaluj sobie Ms Office do nowego systemu jako dodatkową aplikację. Obrazy systemu Windows jak i instalacje Ms Office można pobierać powyższym programem Windows Iso downloader.
Oczywiście przed operacją zmiany systemu przenieś na nośniki zewnętrzne lub dyski chmurowe wszystkie ważne dane z obecnego systemu.

Dziękuje za pomoc, wszystko przebiegło pomyślnie.