Resetowanie ustawień w biosie

E no to tak wracam znów do dobrychprogramów bo mam mały problem mianowicie:

Mam płyte Epox 8rda+ i gdy komp zostaje całkowicie od prądu odpięty to musze znowu ustawienia w biosie robić i czasem jest tak że dioda przy włączonym kompie miga (od tego że jest komp wlączony) I nie wiem jak to możliwe… i co sie dzieje… zasilacz jest sprawny bo napięcia ma eleganckie (mierzone miernikiem) Teoretycznie wszystko ok… ale no właśnie… trochu sie o tego kompa boje… :smiley: I nie wiem co i jak… Aha dodam że to nie jest bateria bo ta była wymieniana tydzień temu :?

jeżeli jest zworka to zresetuj bios, jeżeli miga Ci dioda, a zasilacz jest sprawny / chyba / dociśnij dobrze wszystkie wtyki na płycie, aby wyeliminować słabą moc zasilacza odepnij napędy/ każdy 20 W /, floppy i to co Ci niepotrzebne do normalnej pracy kompa i sprawdź, czy się problem powtórzy, jeśli tak to na pewno płyta główna, a wcześniej wróć do defaultowych ustawień biosa

Już tak robiłem nawet zasilacz pożyczyłem od wuja (tagan 480w a w te firme wierzyć nie trzeba :wink: ) i dalej to samo… zworka jest na swoim miejscu, i ustawienia resetowane były nie raz… W końcu nawet same sie resetują, Procek nie jest kręcony odrazu mówie. Dioda dalej miga, ustawienia sie resetują :? nie wiem co dalej…

wygląda na płytę, mógł Ci się posypać bios, można by zrobić ubgrate biosu, jak to nie pomoże to coś z płytą, ewentualnie możesz wyciągnąć baterię / ma mieć ok. 3.06 V / przeczyścić styki pod nią, ewentualnie trochę przygiąć je bo może nie ma kontaktu

:? Zonk… teraz sie przypatrzyłem… i kondensatory są spuchnięte… :frowning: kurde… jeden przy AGP i jeden nad, a jeden pod pamięciami RAM :? kuurde… trza wymienić… :confused:

Ja umiesz wymieniaj,jak nie daj do zrobienia.

Wiem już sobie płyte zastępczą załatwiłem nawet :smiley: bo ja tego nie zrobie jędną ręką (bo na lewej mam gips :evil: ) i w ogóle wątpie że rozbiore i złoże kompa jedną ręką :D:D

Złączono Posta : 03.08.2006 (Czw) 17:18

Wracam do tematu bo jednak mnie to gryzło :slight_smile: Czy to możliwe że przez te napuchnięte kondensatory były takie anomalie??