Resetowanie/usuwanie hasła administratora windows 7

Witam. Otóż problem mój przedstawia się następująco. Coś mnie ostatnio tknęło, żeby zmienić hasła swojego konta (administrator), z takiego którego używałem całe życie. Zmieniłem i zapomniałem. Teraz nie mogę wejść na swoje konto administratora. Mam jedynie dostęp do konta brata, który nie ma żadnych praktycznie uprawnień. Zainstalowanie czegokolwiek wymaga wpisania hasła.

No i teraz tak. Trochę poszperałem w necie i coś tam niby znalazłem. Z tego co znalazłem w internecie, hasło w windowsie 7 można zresetować za pomocą programu Offline NT Password & Registry Editor. Ściągnąłem go, postąpiłem wedle wszelakich instrukcji, tylko, że mi system płyty nie bootuje :expressionless: Ustawiam normalnei w biosie, żeby bootowało z płyty, ale tego nei robi. Jak wsadzę płytke z windowsem to odpala, a jak płytę z wypalonym tym programem-nie. Pokazuje się jedynie coś w stylu pxe media test failure, pxe exiting broadcom pxe rom cos tam cos tam, po czym od razu przechodzi do windowsa.

Format odpada, mam 300gb ważnych danych i nie mogę tego stracić. Pomożecie?

Coś tu nie gra. Używałeś przez “całe życie” i nagle zapomniałeś?

Piszesz że płyta nie bootuje - przed nagraniem sprawdziłeś sumy kontrolne? Może obraz się źle ściągnął? A może źle nagrałeś? Jak to robiłeś?

Hasło zmieniłem na nowe z tego co używałem całe życie. Sumy kontrolne? Jestem zielony, nie wiem co to.

http://www.google.pl/search?q=sumy+kont … =firefox-a

http://www.google.pl/search?q=md5sum&hl … d=0CAcQpwU

Nie zainstaluje programu żeby sprawdzić, bo nie mam dostępu do administratora

edit; Nagrałem w następujący sposób. ściągnałem ten plik .iso, użyłem deamona żeby odczytać, następnie zrzuciłem zawartość płyty na pulpit, potem włożyłem czystą płytę do napędu po czym komputer poprosił mnie co chce zrobić więc wybrałem nagraj pliki na dysku.

Zrób defragmentacje dysku, zmniejsz za pomocą GParted (znajdziesz go w Ubuntu a instrukcje obslugi w dziale Wideo w tym portaluu) partycję systemową i utwórz nową. Tam przekopiuj swe dane. A najlepiej jak przekopiujesz je na inny dysk (bezpieczniejsze wyjście). A jak te dane też zabezpieczyłeś (np. by twój brat ich nie zobaczył !!

i to był twój bład obraz iso. miałeś wypalić na płyte bespośrednio a nie rozpakowywać i nagrywać folderu z plikami

Dopiero teraz do tego doszedłem, dzięki.

Teraz sie normalnie bootuje, tylko mam problem z tym programem bo nie działa tak jak powinien. Zatrzymuję się na pytaniu drugim cały czas bo nie odnajduje folderu z windowsem czy coś w tym stylu. Zaraz coś moze znajde na necie.

Trinity Rescue Kit 3.3 +

,sposób sprawdzony .Wypalasz na szybkości x2 \> boot z płyty \> i akcja.

Zrobiłem już za pomocą Offline NT Password & Registry Editor :slight_smile: Dzięki!

Pomóżcie mi jak za pomocą tego programu Offline NT Password & Registry Editor zresetować hasło administratora w Windows 7. Problem w tym, że to windows x64 i jak uruchamiam program to nie znajduje mi partycji z systemem na laptopie.

przeeemek , spróbuj użyć Trinity Rescue Kit 3.3

Właśnie ściągam. Jeśli mam dostęp do innego konta (nie administratora) to zadziała ta metoda:?

a. W oknie wiersza poleceń wpisz net user nazwaużytkownika *

(gdzie zamiast nazwaużytkownika wpisz nazwę konta do którego zapomniałeś hasła)

b. Dostaniesz komunikat z prośbą o podanie nowego hasła - najlepiej na razie zostaw je puste, po prostu wciśnij Enter

c. Potwierdź nowe hasło i wciśnij Enter

e. Zamknij wiersz poleceń

f. Zaloguj się i ciesz dostępem do systemu!

[/code]

Nie stosowałem nigdy :slight_smile: Spróbuj .

przeeemek , nie zadziała, bo wyrzuci, ze operacja ta wymaga podniesienia uprawnień… Przez wspomniane Trinity Rescue Kit powinno dać radę, tylko obraz musisz nagrać w programie korzystając z opcji nagraj płytę z obrazu iso, lub podobnie brzniącej, bo wcześniej czytałem, że nagrywałeś jakiś program poprzez podmontowanie obrazu w daemonie, przekopiowanie plików i nagranie ich jako dane, a to jest właśnie błąd, wtedy płyta nie ma ustawionego sektora bootowalnego i płyta nie ruszy. Sektor bootowany dopiero zostanie utworzony jak właśnie otworzysz program do nagrywania, wybierzesz nagranie płyty z obrazu i wskażesz mu obraz programu. W nero na przykład jest tak, że po kliknięciu uruchamia się Nero Start Smart i wtedy musisz uruchomić Nero Burning Room, klikając w przypadku wersji 10 na ikonę w lewym dolnym rogu ekranu i wybraniu z listy Nero Burning Room. Po chwili otworzy się wspominany program i wyskoczy Ci okno, które możesz zamknąć. Przechodzisz teraz do menu nagrywarka, w przypadku dwóch nagrywarek pry użyciu opcji wybór nagrywarki wskazujesz tą za pomocą której chcesz nagrać płytę, zatwierdzasz ok, a następnie ponownie wchodzisz w menu nagrywarka i klikasz na nagraj plik obrazu. Dalej już sobie powinieneś poradzić. Pamiętaj tylko, żeby ustawić prędkość zapisu na 12x lub mniej, bo jak dasz więcej, to mogą porobić się błędy podczas zapisu i w trakcie bootowania program zacznie sypać błędami, albo już podczas nagrywania płyta zostanie uszkodzona przez przerwanie nagrywania z powodu błędu zapisu i wtedy płytę będziesz mógł sobie do wywalić do kosza.

Udało mi się zresetować to hasło za pomocą Trinity Rescue Kit. Bardzo dobry program. Umożliwia zresetowanie i zmianę hasła oraz odblokowanie konta - ważne bo moje było zablokowane i mimo wyczyszczenia hasła, musiałem je odblokować. Próbował wcześniej 4 programów i żaden nie poradził sobie na Windows 7 x64 (nawet Offline NT Password & Registry Editor z Chiren’s BootCD). Programy te nie widziały partycji z systemem.

Dzięki