Resetujący się i zawieszający komputer

Witam wszystkich :smiley:

Mam problem z komputerem który wygląda następująco: komputer wiesza się/resetuje z byle powodu np. podczas wykonywania operacji typu otwieranie okienek, minimalizacja/maksymalizacja, otwieranie witryn www itp. Problem istnieje zarówno pod Windows XP jak i w Ubuntu więc to nie wina systemu operacyjnego. Podejrzewam że to wina zasilacza, który chyba niestety nie radzi sobie z zasilaniem mojej karty graficznej (GF 6800XT). Chociaż do tej pory nie było problemów. Myślę, że to wina zasilacza ponieważ kiedy przeniosłem kartę do kompa mojego kumpla to wszystko śmigało pięknie. Muszę jeszcze dodać, że moja karta wiesz sie podczas 3Dmakra05 a u kumpla przeszła bez problemu.

Czy ktoś może mi pomóc w potwierdzeniu moich podejrzeń co do zasilacza. Nie chce wydać kasy na marne. Mój obecny zasilacz to jakiś tam 300W ale nie wiem jaka to firma :expressionless:

Dane mojego komputera to: Celeron D 2,46 GHz, 1,3 GB RAM, GeForce 6800XT, HDD1 80GB, HDD2 80GB

300W to zdecydowanie za mało na 6800XT. Zmiana zasilacza jak najbardziej wskazana. Np. Amacrox AX 450.

Zasilacz na 100%. Do tego zestawu 400W to absolutne minimum ;]

Może to naiwne pytanie, ale czy każdy zasilacz będzie pasował do mojego kompa, czy muszę rozglądać się za jakimś konkretnym modelem. Chodzi mi o to czy np. wtyczka do zasilania płyty głównej jest taka sama w każdym komputerze?

Wtyczko są rożne .Na twojej płycie jest 20 pin , szukaj takiego zasilacza który ma 20 pin wtyczkę lub 20/24 pin czyli 4 pin odpinane

Złączono Posta : 11.11.2007 (Nie) 22:35

A i wystarczy 350 W ale markowy zasilacz :slight_smile:

cwaniak , jeszcze jeden link do Twojej aukcji i zarobisz ostrzeżenie.

Darmo dajesz?

z takimi poradami

http://zenfist.pl/cP/95_3_267/amacrox-warrior.html

ax400/450

Już po problemie. Okazało się, że mam przepalone tranzystory na płycie głównej co było bezpośrednią przyczyną resetowania sie komputera. Niestety oprócz zasilacza musiałem kupić nową płytę główną :frowning:

za słaby zasilacz