Resetujący się komp

Dobry wieczór mam taki problem dziś kupiłem sobię 1024mb ramów do komputera który miał wczęsnie 256 ram i mam taki problem , że komputer po włączeniu np gadu gadu , internetu i jakiegoś programu po 6/7 minutach się restartuje mój komputer to :

nagrywarka dvd LG nowa

dysk 320giga werbatim miesięczny

dysk 40giga

karta grafiki GeForce 4 440 MX

Ramy 1024 MB DDR SDRAM PC3600 (400MHz)

Płyta Głowna Athlona kręcony z 1.14 na 1.53 :smiley:

co zrobić aby już komputer nie szalał ?

Najpierw sprawdź pamięć programem Memtest86+.

Memtesta ściągasz, wypakowujesz jeżeli potrzeba, aby nagrać plik ISO. Nagrywasz go na płytę, w Nero opcja Nagraj obraz na dysk. Potem uruchamiasz na nowo komputer bootując go z płyty (w biosie ustaw: okno Advanced Bios Features->First Boot Device ustaw na CD/DVD).

nie mam pustej płyty a jest za późno żeby gdzie kolwiek kupić :confused:

Już masz odpowiedź dlaczego… Po wymianie takich podzespołów jak: procesor, ramy, płyta główna należy przeinstalować windowsa(przynajmniej tak słyszałem). Aby to uczynić uruchom kompa z płyty z windowsem i postępuj tak jakbyś instalował od nowa windowsa z tym że po akceptacji licencji klawiszem F8 i wykryciu systemu wciskasz klawisz R. Równie dobrze możesz zrobić formata, ale uważam, że lepiej zrobić to sposobem opisanym przeze mnie nie utracisz danych i nie trzeba będzie instalować driverów itp.

a nie da się teog w jakiś szybszy prostrzy sposób zrobić?

piczer , nie przesadzaj. Tak należy robić, ale przy wymianie płyty głównej.

Procesor skręć do normalnych wartości.

Aby dowiedzieć się więcej, czego dotyczył bluescreen, odczytaj plik DMP. Zrób to wg tej instrukcji :arrow: Czytanie DMP

Sprawdź rozwiązanie (także w linkach): kody błędów.

Jeżeli nie rozwiążesz problemu, to daj raport na forum wg tych zasad :arrow: viewtopic.php?f=16&t=253052

Sprawdź teraz, czy są jakieś pliki DMP.

Nie wiedziałem. Tak jak zresztą napisałem, że ja tak słyszałem, że przy wymianie ramuów windowsa trzeba przeinstalować…