Resetujący sie komputer ...Co zrobić?

Otóz… kupiłem przed wczoraj …

Płytę główną DFI Infinity NF Ultra II-M2

Procka Athlona64 X2 4400 Wentyl Pentagram Freezone HP-100AlCu

2 GB ram A-DATA 800 MHZ…

GeForca 8600GT S +

Zasiłke Amacroxa 450 W.

Dysk mam Maxtora SATE 120 GB.

Poskładałem to w całośc odpaliłem… i monitor nie odpalił… 2 dłuższe pikniecia jeden po drugim…wyłaczylem z zasilacza… wlaczylem ponownie … i monitor zaskoczyl z kompem… chcialem odpalic windowsa ktory byl na dysku z czasow starej plyty i innych podzespolow… jednak w chwili bootscreena wywalał niebieski ekran.

Sformatowałem go… było wszystko OK… jednak znowu za 1 razem nigdy nei startował bo były te piknięcia a po chwili już się odpalał…

Wina zainstalowałem komp sie zresetował… wsio fajnie… wgrałem Bioshock’a i wgrałem od razu do niego patch AMD dual Core optimizer… i od tamtej pory komp sie resetuje w chwili ładującego się windowsa na bootscreenie. Pasek niebieski staje i reset. Tryb awaryjny chodzi bez przeszkód.

A wcześniej zauważyłem jeszcze… komunikat podczas zliczania pamięci…

Please re-setting CPU Frequency in the CMOS setup

Jednak było wszystko na fabrycznych ustawieniach… ( resetowałem teżbios zworką i przywracałem ustawienia optymalne )

Ale komunikat był nadal…

Co jest nie tak ? Wszystko jest nowe… Pomocy…

Znowu format ?I co 3 odpalenia bede go formatował albo słyszał 2 dłuższe piknięcia i po chwili sie odpali normalnie ?

Złączono Posta : 18.09.2007 (Wto) 14:51

Zapomniałem dodać że po resecie na bootscreenie … komp zawiesza się na" Detecting IDE… " Wtedy go wyłączam i włączam ponownie bo nie będe czekał w nieskonczoność

zaktualizuj BIOS. pewnie płyta procka nieprawidłowo rozpoznaje.

wywal to

Czemu?

Własnie robie formata

Sklep z allegro od których kupowałem płytę pisali na stronie że obsługuje ona bez problemu Bribsane…

Zastanawiam się nad Update biosu ale nie wiem czy po tym stracę gwarę?

Obsługuje dopiero po aktualizacji biosu, aktualizując bios nie tracisz gwarancji

człowieku czy ty w ogóle myślisz ?? zainstalowałeś tą paczkę i system ci się wysypał…i pytasz czemu masz jej nie instalować ?? zastanów się co piszesz…

Aha to ok… bo zauwazyłem że też pokazuje pamięci jako 766 MHz czy coś takiego… Mimo że z auto nastawiłem na 800MHZ.

Teraz mi powiedzcie…

http://us.dfi.com.tw/Support/Download/b … =A&SITE=US

Zasysam biosa…8UM2D725.EXE ? czy …8UM2D725.ZIP

Czy to jest to samo tylko że jedno pod Exe a drugie spakowane zipem ?

Bo exe sie odpala i woła dyskietke…

A na górze pisze zeby robić to programem Winflash Ver. 1.84 … I do niego załadować to co sie znajduje w ZIPie ? Kurde szczerze mówiąc łtwiej mi było updatować biosa w Gigabycie… Pod 939 ;/

Złączono Posta : 18.09.2007 (Wto) 15:15

To że mi sie winda po tym wysypała to się domyślam… ale skoro to dla procków AMD to pytam się czemu to miało miejsce… i myslę…

WSZtm zainstalowane masz sterowniki od płyty głównej ??

normalna sytuacja, DFI nie obsługuje w standardzie ddr 800, należy pomanipulowac ustawieniami w BIOS-ie, nazywa to się OC.

Tak zainstalowane… to jest pierwsze co… robie… zreszta nie jestem dziecie NEO… Hmm gdzies ktos kiedys pisał… że 800 Leci bez problemu… Widocznie się mylił…

To co z tym update biosu ?

należy odpowednio skonfigurować parametry ht, htt dzielniki pamięci aby osiągnąć pracę pamięci 800Mhz i więcej.

pobierz plik z biosem, pobierz program AWDFLASH, nagraj na bootującą się dyskietkę (formatowanie z nagraniem plików startowych-systemowych), wrzuć pliki na dyskietkę uruchom komputer z tej dyskietki wpisz awdflash nazwiabiosu.rozszerzenie następnie wciskaj Z (kodowanie klawiatury jest w systemie QWERTZ a zatem Y jest zamienione z Z).

A mogę spod windy…

Odpalić WInflasha wczytać biosa… zaznaczyć Update All zaznaczyć Clear CMOS ?

Nie kumam tego 1 i 3 ? Dobrze przetłumaczyłem pkt 2 ? znaznaczyć też CLEAR CMOS ? I to starczy ?

napisałem ci co masz zrobić… a ty kombinujesz…

Niestety… nadal reset…

Juz po formacie przechodzi bootloadera i juz jak powinien sie pokazac kursor myszy… to jest reset

jaki reset ?? w którym momencie ?? pisałem wyraźnie że update rozwiąże problem z rozpoznawaniem proca…

No to wyraźnie napisałem że uaktualniłem bios. I resetuje sie w momencie ładowania systemu ( juz po bootloaderze… wtedy kiedy ma pokazać sie kursor myszy ) Wtedy… Ciach…

beztytuuvn0.th.jpg

Złączono Posta : 18.09.2007 (Wto) 17:03

Uaktualniłem po raz drugi… póki co jest OK

A co do … kręcenia pamięci… na 800 MHZ moglibyście dać wskazówkę ?

było wiele razy poszukaj.

No cóz… resety nadal powróciły i nie wiem czego to wina. Najczęściej komp nie wstaje … po zainstalowaniu jakiegoś sterownika, który wymaga ponownego uruchomienia wtedy daje na reset i komp sie wiesza podczas bootloadera. Następnie reset robi samoczynnie … i stoi na " detecting ide drivers…" I nie mam zielonego pojęcia już co może być… wiem tylko to że ten komputer nie powinien się tak zachowywać ;/ Czasem nawet nie odpala tryb awaryjny…Po prostu dzieją się dziwne rzeczy. Napisałem do sklepu czy wymienią mi płytę na całkiem inną… zobaczymy co odpiszą … jeśli się nie zgodzą no to kibel…zamiast cieszyć się… to będe zmuszony podziwiać… resetujący sie komputer co jakiś czas.

PS. i czemu ( jak w innych komputerach… bynajmniej nie spotkałem się z tym nigdy ) nie odpala od razu dioda POWER LED tylko mruga ileś sekund potem się zapala na stałe i wtedy piec odpala monitor i wyświetla się obraz jaka karta a potem zliczanie pamięci itp itd… ? Nie powinien od razu odpalac monitora… ? bez żadnego migania POWER LED ?

Złączono Posta : 23.09.2007 (Nie) 12:34

Aha… zauważyłem teraz że to występuje tylko na dysku SATA. To jest SATA I dysk maxtor… windows instaluje sie bez żadnych dodatkowych sterowników… Zanstalowałem system na dysku ATA i nie ma żadnych takich problemów… ;|