REsetuje mi sie komputer

mam taki problem :frowning: przy tylko jednej grze komputer mi sie resetuje ,ta gra jest Tibia ,gdy wlaczam inne gry sieciowe itd nic nie jest tylko sie resetuje kiedy wlacze tibie! !!

Próbowałeś przeinstalować grę ?

Pokazują się jakieś komunikaty błędu ?

Spróbuj uruchomić grę w trybie zgodności z Windows 98.

kilkakrotnie ponownie instalowalem gre i nic nie dalo.Nic nie pokazuje ,pogram max 5 min i sie resetnie ,dziwne jest to ze tylko przez tibie sie resetuje.

Próbowałeś ?

Sprawdź w Menadżerze zadań (zakładka Procesy), czy Tibia nie wykorzystuje w 90-100% procesora.

czemu tylko przy tej grze resetuje sie?? :-x

kumpel mi cos mowil o windowsie 98 ale kiedys mialem windows xp i bylo dobrze

czy Tibia nie wykorzystuje w 90-100% procesora. Czy to jest te CPU ? (niestety nie znam sie az tak na komputerach ) :cry:

Ja nie piszę, żebyś instalował Windowsa 98, tylko spróbował uruchomić grę w trybie zgodności z Windows 98, czyli:

Kliknij prawym przyciskiem myszy na ikonie Tibii na Pulpicie, Właściwości, zakładka Zgodność, zaznacz “ptaszkiem” : Uruchom ten program w trybie zgodności z: i wybierz z rozwijanej listy Windows 98/Windows ME, Zastosuj i OK.

EDIT:

Tak, zużycie procesora, to kolumna CPU.

jak biore menedzer zadan ,procesy i tam jest CPU przed tym jak nie mialem zgodnosci z windowsem 98 te CPU wynosilo 80-95 a teraz 0-30 czy to ma znaczenie?

czy to moze rozwiazac ten problem? :stuck_out_tongue:

Jak sam widzisz, ma bardzo duże znaczenie. Wtedy procesor niemalże był całkowicie obciążony, a teraz zaledwie w 30%.

Wydaje mi się, że tak.

Uruchom grę i testuj.

jednak gdy urochomilem gree to po 2-3 minutach CPU wynosilo 80-99 :shock:

wydajnosc procesora wynosi 95-100 tylko gdy wlacze tibie

czy mozna te obciazenie procesora przy wlaczeniu tibi jakas zmiejszyc? bo przy tibi uzycie procesora wynosi 95-100 ,czy jest jakis inny sposob??

seba mam jeszcze jedno pytanie ,czy to moze byc zwiazane cos w biosie??

Wyczyść wnętrze komputera z kurzu . Zwróć uwagę na radiator z wentylatorem.(ten na procesorze) .