REsetuje mi sie komputer

(Michal 10102) #1

mam taki problem :frowning: przy tylko jednej grze komputer mi sie resetuje ,ta gra jest Tibia ,gdy wlaczam inne gry sieciowe itd nic nie jest tylko sie resetuje kiedy wlacze tibie! !!

(Seba86mu) #2

Pr贸bowa艂e艣 przeinstalowa膰 gr臋 ?

Pokazuj膮 si臋 jakie艣 komunikaty b艂臋du ?

Spr贸buj uruchomi膰 gr臋 w trybie zgodno艣ci z Windows 98.

(Michal 10102) #3

kilkakrotnie ponownie instalowalem gre i nic nie dalo.Nic nie pokazuje ,pogram max 5 min i sie resetnie ,dziwne jest to ze tylko przez tibie sie resetuje.

(Seba86mu) #4

Pr贸bowa艂e艣 ?

Sprawd藕 w Menad偶erze zada艅 (zak艂adka Procesy), czy Tibia nie wykorzystuje w 90-100% procesora.

(Michal 10102) #5

czemu tylko przy tej grze resetuje sie?? :-x

(Michal 10102) #6

kumpel mi cos mowil o windowsie 98 ale kiedys mialem windows xp i bylo dobrze

(Michal 10102) #7

czy Tibia nie wykorzystuje w 90-100% procesora. Czy to jest te CPU ? (niestety nie znam sie az tak na komputerach ) :cry:

(Seba86mu) #8

Ja nie pisz臋, 偶eby艣 instalowa艂 Windowsa 98, tylko spr贸bowa艂 uruchomi膰 gr臋 w trybie zgodno艣ci z Windows 98, czyli:

Kliknij prawym przyciskiem myszy na ikonie Tibii na Pulpicie, W艂a艣ciwo艣ci, zak艂adka Zgodno艣膰, zaznacz "ptaszkiem" : Uruchom ten program w trybie zgodno艣ci z: i wybierz z rozwijanej listy Windows 98/Windows ME, Zastosuj i OK.

EDIT:

Tak, zu偶ycie procesora, to kolumna CPU.

(Michal 10102) #9

jak biore menedzer zadan ,procesy i tam jest CPU przed tym jak nie mialem zgodnosci z windowsem 98 te CPU wynosilo 80-95 a teraz 0-30 czy to ma znaczenie?

(Michal 10102) #10

czy to moze rozwiazac ten problem? :stuck_out_tongue:

(Seba86mu) #11

Jak sam widzisz, ma bardzo du偶e znaczenie. Wtedy procesor niemal偶e by艂 ca艂kowicie obci膮偶ony, a teraz zaledwie w 30%.

Wydaje mi si臋, 偶e tak.

Uruchom gr臋 i testuj.

(Michal 10102) #12

jednak gdy urochomilem gree to po 2-3 minutach CPU wynosilo 80-99 :shock:

(Michal 10102) #13

wydajnosc procesora wynosi 95-100 tylko gdy wlacze tibie

(Michal 10102) #14

czy mozna te obciazenie procesora przy wlaczeniu tibi jakas zmiejszyc? bo przy tibi uzycie procesora wynosi 95-100 ,czy jest jakis inny sposob??

(Michal 10102) #15

seba mam jeszcze jedno pytanie ,czy to moze byc zwiazane cos w biosie??

(Adarek) #16

Wyczy艣膰 wn臋trze komputera z kurzu . Zwr贸膰 uwag臋 na radiator z wentylatorem.(ten na procesorze) .