Resety kompa

Pewnego razu podczas siedzeniu na necie pojawił mi się niebieski komuniakt (na cały ekran) “SYSTEM WINDOWS ZOSTANIE ZAMKNIETY ABY NIE ULEGL USZKODZENIU”. Musiałem wtedy oczywiście zresetowac kompa. Komunikat pojawiał się raz może dwa razy, więc się tym specjalnie nie przejmowałem, ale po zrobieniu formata komuniakt pojawia mi się bez przerwy. Po resecie pojawiał mi się rapot o błędach, że System widnows uzyskał sprawność po poważnym błędzie. Zrobiłem format jeszcze raz i jeszcze raz i dalej to samo. Jak się tego pozbyć? W razie czego podaje mój sprzęt:

Windows XP Home

AMD Athlon XP 2200+

1.80 GHz

256 MB RAM

wydaje mi sie, ze najpierw trzeba bylo sprobowac przywrocic system, teraz to chyba nie mozliwe… :confused:

Niestety tak. Jakieś inne pomysły?

Czy pod kodem błędu zawierającym zera widnieje jeszcze jakaś informacja, tak jak np. TUTAJ (usbuhci.sys), albo TUTAJ (SPCMDCON.SYS) ?

Moze to być problem z ramem, dyskiem itp. Sprawdź, czy sprzęt masz sprawny.

seba86mu to jest właśnie to.

Ja wiem, że Tobie chodzi o ten niebieski ekran błędu, ale ja zapytałem, czy pod kodem błędu STOP: (pod zerami) jest jakaś informacja, np.: SPCMDCON.SYS, bądź usbuhci.sys, jak na screenach, które podałem w swoim poprzednim poście. Nie muszą być to konkretnie te same nazwy.

Czasem są, a czasem nie. Ten komunikat pojawia mi się b. często.

Ja bym zaczął od zaniesienia kompa do serwisanta żeby rzucił okiem na cały hardware.

Rzempek , jeżeli chcesz, żebyśmi Ci pomogli, to napisz, jakie konkretnie nazwy plików się tam pojawiają. To jest klucz do rozwiązania problemu.

Najczęściej jest to KMIXER.SYS

To wyglada na problem ze sterownikiem do karty dźwiękowej.

Jaką posiadasz płytę główną i kartę dźwiękową ? Jeżeli nie wiesz, to pobierz i zainstaluj program EVEREST.

Otwórz program, ikona Komputer, ikona Podsumowanie i spisz informacje z pozycji:

Nazwa płyty głównej

Multimedia (karta dźwiękowa)

Nazwa płyty głównej:

ASRock K7S8X v3 (5 PCI, 1 AGP, 3 DDR DIMM, Audio, LAN)

Karta dźwiękowa

SiS 7012 Audio Device

@Edit

Pojawiły mi się kolejne pliki:

ks.sys

cmuda.sys

One też są związane z kartą dzwiękową?

Rzempek , pobierz i zainstaluj ten sterownik.

Przed instalacją tego sterownika, odinstaluj obecny (START -> Panel sterowania -> Dodaj/Usuń programy) i uruchom ponownie komputer.

Po tym co mi poradziłeś komunikat wyskakuje mi 2x cześciej i tym razem nie pisze nic o plikach. W komunikacie pisze abym spróbował zmiany karty wideo.

Rzempek , jeżeli błąd pojawia się teraz częściej, to odinstaluj ten sterownik od kart dźwiękowej, uruchom ponownie komputer, a następnie pobierz i zainstaluj Sterowniki C-Media Audio dla płyt firmy Asrock.

To powinno wyeliminować błąd CMUDA.SYS.