Resety komputera

Witam, otóż mam problem ponieważ gdy odpale jakąś grę taką bardziej wymagającą to odrazu reset a taka słabą to po jakimś czasie lub też odrazu a podczas serwowania po necie to nie.Zdziwiło mnie to że jak mam wtyczke 20-pin od zasłki to 3 ostatnie piny (najprawdopodobniej od napięcia +3.3V) są żółte (tak jakby coś je wypaliło czy coś) I BARDZO GORĄCE a cała wtyczka biała mój strzęt to

Windows XP Proffesional + Service Pack 3

Intel Pentium 4 2.8 GHz

768 MB Ram DDR

GeForce 4 Ti 4800 SE 128 MB

Płyta Główna Asusu P4PE-X

Dysk Seagate ST3320620A (320 GB, 7200 RPM, Ultra-ATA/100)

Wyniki z Everesta:

Temperatury

Płyta główna 30 °C (86 °F)

Procesor 49 °C (120 °F)

Seagate ST3320620A 38 °C (100 °F)

Wentylatory

Procesor 2482 RPM

Wartości napięć

Napięcie rdzenia procesora 1.58 V

+3.3 V 2.78 V

+5 V 4.89 V

+12 V 11.13 V

Mam otwartą pokrywe kompa bo tak to temperatura procka 53-55

PROSZĘ O POMOC!! :slight_smile:

podaj model zasilacza i wyczyść radiator od procesora albo możesz jeszcze wymienić pastę na nim.

Radiator od procka to już dawno wyczyściłem :stuck_out_tongue: a pastę to wymienie, model zasiłki to jakiś HKC USP 3430 430 Watt :smiley:

Ogólnie napięcia +12 oraz +3.3 są do kitu, zwłaszcza dwunastka, wygląda że zasilacz działa siłą woli właściciela…

Czyli wystarczy kupić zasilacz nowy?? :razz: bo mam na oku reasurbo silent power 530 watt uzywany za 100 :slight_smile:

lepiej kup coś znanej firmy i do tego taniej np: Fortrona 400W czy Delte albo Chiefteca

Sam nie polecam kupna używek na allegro od tak “sprzedawców hurtowych”, najczęściej są to poserwisówki, jak masz szczęście to podziałają jak nie szybko padną. Inna kategoria to szmaciarze sprzedające jako nowe naprawiane zasiłki, liczący że człowiek nie potrafi odróżnić różnych lutów (mnie trafił się taki dodatkowo nawet nie chciało się chamowi odkurzyć zasiłki wewnątrz, zasiłka przestała trzymać napięcia na +12 na szczęście miała dobry wiatrak 120x120 który w sklepie kosztowałby mnie tyle co ten cały szrot). Możesz też poszukać na forach lokalnych i samemu podjechać, sprawdzić i kupić lub ewentualnie. Do twojego kompa spokojnie starczy 300W czy 350W markowego producenta. Inna sprawa że nie musi to być na 100% wina zasilacza i może być współwinna płyta główna (sprawdź kondensatory czy nie powylewane).

Ale ten zasilacz kupuje od kolegi NIE Z ALLEGRO a z kondensatorów nic sie nie wylewa i nie są wupukłe a teraz to nawet są resety podczas serwowania po necie po ok 30-60 min :|. A do tego kolegi mam 3 km a do sklepu 12-13 km :expressionless:

Ale bardziej się przejmuje wtyczka 20 pin bo w 2 części tej wtyczki ( tam gdzie są piny od napięcia +3.3V) po resecie jest tak gorące ze się prawie oparzyłem :wink: a w 2 części to tylko ciepłe

ten zasilacz jest nie zbyt specialny

Czyli?

Bardziej mi chodzi o wtyczke 20 pin :expressionless:

kup inny bo ten jest jak się nie mylę z czarnej listy

On nie jest na czarnej liscie :wink:

chcesz to go kupuj ale ja bym kupił inny zasilacz

Ale po 1 to konta na allegro nie posiadam a po 2 to do 100 zł :stuck_out_tongue:

co do konta to możesz poprosić znajomego żeby Ci zamówił a zasilacz do 100 zł się znajdzie

Aha. Ale ja raczej kupie od tego kolegi ale narazie kaski nie mam :expressionless:

Dodane 26.05.2012 (So) 19:07

A jakbym ja odkurzył swoją zasiłkę to dało by to co bo tam jak patrzałem to jest trochę kurzu :smiley: :smiley:

Twój zasilacz to już trup, nawet biorąc pod uwagę pewne niedokładności odczytów (zasilacz sprawdza się przede wszystkim miernikiem). Linia +12V nie mieści się w minimum normy ATX, reszta również nie specjalna (poza +5V).

Pisząc o odkurzeniu, miałem na myśli charakterystyczny ciemny osad, na wewnętrznych ściankach obudowy zasiłki, pojawiający się przy dłuższym użytkowaniu.