Resident Evil vs. Silent Hill?

Witam,mam takie pytanie do was,która z serii gier według was jest lepsza Silent Hill czy Resident Evil ??Pytam bo zastanawiam się w co by lepiej zagrać.Proszę o wasze opinie.

Zdecydowanie seria Silent Hill dlaczego bo jest bardziej mroczna przerażająca i ma lepszy klimat. To jest pierwsza gra w którą grając się przestraszyłem. Według mnie jest to najlepszy horror na PC, w to trzeba zagrać :wink:

To trudny wybór.

Zarówno Resident Evil, jak i Silnet Hill to kapitalne gry, które pozostają w pamięci na zawsze.

W przypadku Resident Evill ostatnią świetną częścią był RE3: Nemesis.

Resident Evil 4, to już nie to samo, co poprzedniczki.

RE, jaki i SH, to niepowtarzalny klimat, który buduje grafika oraz niesamowita ścieżka dźwiękowa.

Atmosfera, jaką budują obie serie gier jest naprawdę niepowtarzalna.

W SH (1) miałem przyjemność grać na konsoli PS1. Niezapomniane czasy.

W SH 2 grałem już na pececie.

SH3 nigdzie nie mogę dostać :frowning: Ostatnio pojawiła się używana na Allegro za ok. 165 zł.

Cena mówi sama za siebie i jest adekwatna do jakości gry.

W przypadku RE, grałem w drugą i trzecią część oraz RE4, która nie przypadła mi zbytnio do gustu.

Według mnie z trzecią częścią (Nemesis) RE4 nie ma szans.

Co do ankiety, po długim zastanawianiu wybrałem serię Silent Hill.

W Silent Hill prawdę mówiąc nie grałem,to znaczy kiedyś trochę w którąś część na ps1.jakoś mi ta gra nie podeszła może za sprawą zagadek i wtedy parę lat wstecz słaba znajomość Angielskiego.

Resident Evill Gun Survivor była moją pierwszą grą na ps1. grałem we wszystkie części residenta najlepsza to trójka ,fajna też Code Veronika ,Czwarta część jak dla mnie słaba(nie ten klimat) a RE Outbreik(nie wiem czy tak się pisze) to gnioty.

Wybrał bym serię RE ze względu-dużo strzelania,mało kombinowania! :lol:

Cóż a gdzie Alone in the dark :lol: przecież to był 1 faktyczny survival horror ale tak na poważnie to Obie są godne uwagi pamiętaj że resident powstał w 1995 r a sillent hill 1999r