Resource files visual c++

Witam,

Mam pytanie jak utworzyć w Microsoft Visual C++ 2010 Express plik zasobów ? Szukałem już chyba wszędzie i nie mogę znaleźć.

Proszę o jak najszybszą odpowiedź.

Dziękuję.

Coś czuję, że wcale nie szukałeś :slight_smile: Tu masz odpowiedź http://stackoverflow.com/questions/5550843/adding-resources-in-microsoft-visual-c-2010-express#answer-5551050

W każdym bądź razie powyższy link prowadzi do innego, który pokazuje przykładowe obejście tego problemu (ja tego sposobu nigdy nie używałem).

ok, Dzięki.

A jeszcze jak możesz to powiedz mi jak powinien taki przykładowy plik wyglądać tzn jak go użyć. Zrobiłem w tym programie sobie plik .res ale jak go użyć w projekcie ? Czytałem gdzieś, że muszę zrobić dodatkowo plik .h ale nie wiem co w nim napisać by to działało ?

http://social.msdn.microsoft.com/Forums … a19d4fd30c

Kompilator od ms więc na msdn należy szukać odpowiedzi ;]

Nie pomogłeś…;/

Szukałem, czytałem i nic. Nie rozumiem tego.

Niech ktoś mi poda przykład jak to powinno wyglądać bardzo proszę.

I jeszcze dodatkowe pytanie w Microsoft Visual c++ 2010 Express wyczytalem z tego linku co podałeś, żeby kliknąć w source explorer na folder projektu i ADD > resource file ale nie wiem czemu mam to zaciemnione w sensie, że nie moge kliknać.

Naprawde przoszę o jakąś konkretną pomoc bo już mi się cierpliwość kończy ;( (co to jakiś temat taboo ? )

W expresie tego nie ma z tego co się orientuję sry :x

Może to ci pomoże ;]

No już jestem bliżej ale pozostaję jeszcze jedno pytanie skąd mam wziąć ten resource.h ? Czy dla każdego projektu jest on taki sam tak jak biblioteka czy różni się on ? Jezeli jest taki sam to da rade ściągnąć.

Jako, że nie mam czasu na poszukiwanie linka ;]

Jak tworzysz nowy projekt (nie pusty projekt), w owym programie i po naciśnięciu dalej, nie zaznaczysz by projekt był pusty to ten plik dodaje się sam wraz z podstawowymi plikami.

No tak to wiem ale mogę go sobie skopiować i dodawać do innych nowych moich projektów ?

Dodane 29.06.2011 (Śr) 14:55

I w nim nie trzeba już nic zmieniać ?

Dodane 29.06.2011 (Śr) 14:56

I to wszystko co jest w tym linku podane ma się zawierać w pliku .rc ale jeszcze jak mam go utworzyć ? w notatniku ? ten program co sciagnalem do zasobow stwarza plik .res a nie .rc.

W wersji Express nie ma GRAFICZNEGO edytora plików zasobów. Można je utworzyć(tworząc dowolny plik i zmieniając rozszerzenie), lecz trzeba je edytować ręcznie(i, dla przyjemniejszego używania w kodzie, można, ale NIE TRZEBA, tworzyć plik nagłówkowy z makrami odpowiadającymi identyfikatorom zasobów).

Fiołek wprowadziłeś jedynie więcej zamieszania niż już mam xD

Widocznie nie zaglądałeś do linków podanych wyżej.

drobok liczę na ciebie :stuck_out_tongue:

Dodane 29.06.2011 (Śr) 15:11

ew. Polećcie mi jakiś lepszy kompilator, z którym nie ma tyle problemów i materiały pomocnicze są dostępne. Tylko nie dev c++ bo mam go ale odkąd zakosztowałem tych “podpowiedzi” co do komend (mam nadzieje, że wiecie o co mi chodzi. o to jak wpisujemy funckje to wyswietla sie jakie parametry po kolei w nawiasie powinny byc) nie idzie sie odzwyczaic od tej wygody ;d

Z innych programów mogę polecić Borland C++ builder ale osobiście wole Visuala

Hmm… ok a co z moimi poprzednimi pytaniami ?

Dodane 01.07.2011 (Pt) 0:27

szło szło i zdechło ? …;(