Restart Access point PLANET (WAP-4033) kilka pytań

Witam chciał bym przeprowadzic restart Access pointa ale nie wiem czy to bezpieczne ? chodzi mi o to jak potem go ustawic tak jak był ustawiony ? czy wysterczy ze bede znał moje IP brame i DNS ? zeby go skonfugurowac

Robisz restart czy reset bo to spora różnica!!

przy restarcie nie ma strachu że coś z ustawień się zagubi!

reset Przepraszam Chodzi mi o reset

jeśli masz ustawione komunikowanie w trybie PPoP musisz np prócz IP, DNS spisać bramę, nazwę użytkownika, hasło. Spisz właściwie wszystko z ustawień WAN i ustawień LAN

w tym jest problem bo ja sie do AP nie moge dostac poniewaz nie reaguje moja przegladarka a raczej przegladarki na zawołania IP bramy itp poprostu nie moge wejsc do ustawien AP dlatego chciałem wykonac reset i sprobowac podstawowym IP

a z tego co wiem i mam na kartce to Moje IP, maske ,Brame i DNS tylko tyle dała mi firma która zakładała mi siec

z tego co mi wiadomo to urzytkownik to admin hasło to samo no ale tu problem nie moge sie nawet zalogowac :frowning:

Ok po resecie wejdziesz na Ap

ale bez potrzebnych danych takich jak nazwa użytkownika, hasło, IP bramy dla AP, oraz nazwy nadajnika z którym się łączysz … nie przywrócisz netu

pingi na bramę przechodzą??

tak.

Po wpisaniu mojego ip czyli 192.168.48.140 mam bład w przegladarce :frowning: po wpisaniu mojej bramy moj adres strony zminia sie na taki http://192.168.48.1/apache2-default/ a na stronie jest napisane It works!

Ja juz nie iwem jak sie do niego dostac :frowning: a neta po resecie odciac sobie nie chce bo nie masz reszty potrzebnych danych

a skąd masz ten adres bramy 192.168.48.140 ?

z ipconfig?

Dali mi ci co zakładali mi neta i mam na kartce jak skonfigurowac kompa i tam jest moje IP Maska Brama DNS

zrób tak

start… uruchom…cmd …enter… wpisz ipconfig …enter .

no i zobaczysz adres bramy czyli adres AP i to IP wpisz do przeglądarki i zobacz czy łączysz się z AP = pewnie tak

ten adres co wpisujesz 192.168.48.140 to brama chyba dla AP a nie jego adres IP!!

taką mam brame tam pokazana 192.168.48.1 po wpisaniu w przegladarki link zmienia sie na taki http://192.168.48.1/apache2-default/

a na stronie pisze It works!

nie masz jakiegoś firewall=a na kompie

popatrzę na manuala do tego AP moment

Mam tylko windows firewall ale wyłaczyłem i też to nic nie dało

jakie masz IP na kompie??

IP komputera 192.168.48.140 tak ma napisane