Restart, Błędy komputera

Od pewnego czasu komp resetuje mi sie sam w trakcie pracy. Nastepuje to nawet wtedy kiedy nie jest wlaczona zadna aplikacja. Mam równiez problem z ikonami, poniewaz kiedy komp sie zresetuje ikony na pulpicie nie mają nazw. Nazwy znikaja, kiedy klikne na jakas ikone ona tylko sie zaznacza, nawet prawy przycisk myszki jedynie zaznacza ikony. Dopiero po restarcie wszystko wraca do normy.

Ukazuje sie taki bląd:

errordt5.th.jpg

Skanowalem juz kompa Mks_Vir, Ad- Aware, Spyware… Niestety nic nie pomaga :? Prosze o sprawdzenie loga Hijack:

Dzięki wielkie za pomoc :wink:

uusń wpisy HJT a plik ręcznie

odinstalowałeś MKS po skanowaniu? Jak tak to Start >>> Uruchom >>> services.msc >>> zatrzymaj i wyłącz

MkS_Vir Monitor + MkS_Scan - Mks

Daj log z Combofix - http://download.bleepingcomputer.com/sUBs/ComboFix.exe

Odpal LSP-Fix zaznacz “I know what I’m doing” następnie w okienku Keep zaznacz plik prxernsp.dll i za pomocą strzałki (>>) przenieś go do okienka Remover i kliknij Finish

Gdzie moge znalezc te pliki zeby je usunac? Sorry ale jestem poczatkujacy w tych sprawach :slight_smile:

Masz jedynie znaleźć i usunąć plik scvhost8.exe. Plik ten powinien znajdować się w katalogu C:\WINDOWS\system32 lub C:\WINDOWS

Plik może być ukryty dlatego na czas usunięcia radziłbym włączyć pokazywanie ukrytych plików i folderów:

  • Wejdź do mojego komputera

  • u góry wybierz Narzędzia , a następnie Opcje folderów…

  • w okienku, które się otworzy przejdź na zakładkę Widok

  • w części Ukryte pliki i foldery zaznacz opcję P okaż ukryte pliki i foldery

  • kliknij Zastosuj i OK

6b464476e1c77497m.png

Jeśli pliku do usunięcia nie znajdziesz, to tylko usuń wskazane wpisy poprzez HijackThis.

Nie udało mi sie ręcznie usunac tego pliku (nie moge go znalezc), oto nowy log z ComboFix: