Restart karty graficznej

Mam problem z kartą graficzną Radeon 9200. Mianowicie polega on na tym, iż podczas grania czy czegokolwiek komputer się zawiesza a po chwili wyskakuje komunikat vcu recovery i karta się restartuje… Co mogę na to poradzić?

Dodam iż kartę kupiłem na allegro…

wgraj nowe stery zobacz czy dobrze podpięta w kompie jest a jak nie działa to oddaj ją na gwarancji u sprzedawcy jeśli takowej udzielił

Sterów wgrywałem już multum i dalej to samo… karta dobrze podpięta a co do gwarancji to nie mam na co liczyc :frowning: What now? :frowning:

wyjmij kartę, przeczyść styki i gniazdo karty, a poza tym podaj konfigurację kompa, zwłaszcza zasilacz moc-marka

Wszystko ładnie przeczyściłem i czekam…

Procesor: AMD Sempron 2600+

Ram: 512 DDR 400 Kingston

Grafika: Radeon 9200 128MB

Dysk: 1)WD 80GB 2)Samsung 40GB

DVD-RW: LG

Stacja dyskietek

Zasilacz: 350V No-Name

Kręciłeś kartę?

Wydaje mi się, że coś gorąco tej karcie, wyczyść ją, zapewnij lepszą wentylację w kompie, pospinaj kable, przeczyść środek kompa, powciągaj kurz odkurzaczem z plastikową końcówką.

Jeżeli karta nie ma wiatraczka, radzę takowy zakupić, jakiś taki za 10 zł, aby jakiś nawiew na kartę był :slight_smile:

Karty nie kręciłem, chyba że poprzedni właściciel bo z allegro jest karta i używana była. Ale pisał, że nie podkręcana.

Karte przeczyściłem, zdjąłem obudowę w kompie, kable pospinane, środek przeczyszczony, wiatraczek zamontowałem :smiley:

nie podałeś płyty, jak masz dwie kości pamięci zostaw jedną, jak masz jedną przełóż do drugiego lub trzeciego gniazda

Płyta ASUSa K8N. Mam jedną kość pamięci.

Mav no i co dalej Ci się zawiesza?

Jaką wcześniej kartę miałeś?

ja tutaj widzę rozwiązanie tego problemu :!: natychmiast do wymiany

polecam fortron 350 W z allegro gdzieś tak za 50-60 zł :slight_smile:

jak nie pomogło przełożenie, przywróć fabryczne ustawienia biosu, aby wyelimiminowć zasilacz odpenpij napędy / dvd, wolny dysk, stację dyskietek /, sprawdź w menedżerze urządzeń, czy karta jest poprawnie zainstalowana i czy nie ma konfliktu z innym urządzeniem na przerwaniu, zainstaluj jeszcze raz sterowniki do płyty głównej / szczególnie agp / jak to nie pomoże stawiam na kartę, oczywiście po każdej operacji z osobna, którą Ci podałem przetestuj, chyba, że ktoś na forum ma lepszy pomysł

wigrus wcześniej miałem Geforce MX400 i chodziło wszystko dobrze. Zasilacz na pewno wymienie :wink: a Co do twojej propozycji marek624 z chęcią zrobię to ale jutro :stuck_out_tongue:

Jak narazie to tylko pożycz od kumpla, ale mocny, firmowy, markowy :!:

Dzisiaj pożyczam od kumpla zasilacz oraz karte graficzną. Najpierw zobacze jego karte na moim zasilaczu i zobacze czy też bedzie się restartować.

1.Zasilacz.

2.Jak miałeś GF - wyczyść dokładnie system po sterach - wszystko w linku:

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=9838

wskazane nawet postawienie świeżego systemu.

3.Problem ma często sam sterownik - trzeba dobrać,metoda prób i błędów - pamiętaj ster catalyst max wersja 6.5 używaj bez CCC.

4.Temperatura GPU karty i jej pamięci.

5.Sprawdzić kartę na innym kompie.

No więc tak… zamieniłem się kartami z kumplem. Ja mu dałem swojego Radeonka on mi GF 6600. U mnie jego GF sie nie restartował nic sie nie działo. U niego mój radeon pare razy się niestety wywalił. Kolega ma zasiłke Chieftec 400W.

Co mogę zrobić w takiej sytuacji??

To ewidentnie wina karty.Jak na gwarze to SERWIS

Niestety gwarancji już nie mam… Więc pozostaje mi tylko wymiana karty?

99% to wina karty, zasilacz nie bo GF 6600 pobiera dużo więcej prądu, prawdopodobnie ktoś Ci “opchnął” uszkodzoną kartę, co możesz zrobić?, jeśli przegrzany GPU to do kosza, raczej Ci nikt tego nie naprawi, może być też, że nie ma dobrego kontaktu między GPU, a radiatorem, możesz zdjąć radiator czy wiatrak nie wiem co tam masz, delikatnie przeczyścić jedno i drugie najdrobniejszym papierem ściernym, położyć nową pastę termoprzewodzącą i spróbować czy pomoże. Mogą być także uszkodzone pamięci na karcie ale raczej tego nikt Ci nie naprawi po prostu nie opłaca się i brak części, ktoś ją mocno widocznie kręcił. A jeszcze jedno czy te same sterowniki dawałeś ddo kumpla co u siebie?

no raczej.chyba ze dasz do naprawy na swój koszt choc w przypadku R9200 to nieopłacalne