Restart kompa, problem z przeskanowaniem dysku antywirusem

Komputer moje koleżanki chodził jakby chciał, a nie mógł. Przeskanowała sobie dysk programem antywirusowym. Partycja C poszła gładko, ale na D w pewnym momencie komputer się zawieszał i restartował. Sprawdziłem jej dysk na swoim komputerze i wszystko było ok, syf znaleziony i zneutralizowany. Gdy jeszcze raz chciała sprawdzić u siebie, problem pozostał. Partycja C się skanowała, a na D łapał zawieche i restarty.

Teraz nadal podczas pracy jej komputer potrafi się zresetować bez żadnej widocznej przyczyny.

Wklejam logi. Proszę o ich sprawdzenie.

Start => Uruchom => wpisz services.msc => zatrzymaj i wyłącz usługę Power Manager następnie odpalasz HijackThis Misc Tools => Delete NT service => wpisz Power Manager => Ok i zresetuj komputer.

Ściągasz program KillBox, zaznaczasz Delete on reboot , w polu full path of file wklej ścieżkę:

C:\WINDOWS\svchost.exe

Klikasz X czerwony i restart kompa.

Użyj szczepionki przeciwko Jeefo:

http://wirusy.antivirenkit.pl/pl/szczepionki/Jeefo.html

Po wykonaniu oczywiście proszę wkleić nowe logi.

Zrobiłem tak jak poleciłeś, ale lipa z tego wyszła. Usługa Power Menager nie startuje, bo wyskakuje, że nie ma takiego pliku. KillBox też nie może zrestartowac kompa, bo coś mu brakuje; znów wywala jakiś błąd. A podczas skanowania szczepionką komputer nadal w losowych miejscach się resetuje, teraz już nawet na partycji C. Wklejam nowe logi:

Pobierz The avenger. Wypakuj => uruchom => zaznacz opcję Input script manually => kliknij w taką lupkę => w okienku, które się otworzy wklej:

=> Kliknij klawisz Done => teraz kliknij na zielone światełko => powinna pojawić się pewna informacja i kliknij OK (teraz restart).

Po resecie może pojawić się okienko na dosłownie kilka sekund oraz log w notatniku. Wejdź tam gdzie masz avangera i skasuj plik backup.zip czyli np. c:\avanger\backup.zip.

Po wykonaniu wklej log z wklej log z ComboFix. Aby zrobić w nim log należy go uruchomić, wklepać klawisz Y, nacisnąć klawisz enter, czekać cierpliwie i log powinien być w formie pliku .txt o nazwie combofix na partycji C.

Zrobiłem wszystko jak opisałeś i przynajmniej nie wyskoczył żaden nowy błąd. Z braku lepszego pomysłu kazałem jej jeszcze przeskanować dysk, aby sprawdzić czy się nie zawiesi.

Dodatkowo jej brat zauważył, że płyta główna się grzeje. Miał również zamiar sprawdzić dysk w poszukiwaniu bad sektorów. Jak to zrobi, to dam znać o wynikach.

Wklejam logi:

Złączono Posta : 30.11.2006 (Czw) 12:07

Zrobiłem wszystko jak opisałeś i przynajmniej nie wyskoczył żaden nowy błąd. Z braku lepszego pomysłu kazałem jej jeszcze przeskanować dysk, aby sprawdzić czy się nie zawiesi.

Dodatkowo jej brat zauważył, że płyta główna się grzeje. Miał również zamiar sprawdzić dysk w poszukiwaniu bad sektorów. Jak to zrobi, to dam znać o wynikach.

Wklejam logi:

Usuń ręcznie z dysku ten folder: C:\ !KillBox

Skasuj Hijackiem ten wpis:

Poza tym już ok :slight_smile: