Restart kompa przy instalacji Windows XP

Witam, dzisiaj postanowiłem zrobić format kompa. Wszystko szło elegancko, czyli format partycji i kopiowanie plików poszło, ale gdy komputer się resetuje, włącza się napis […]z płyty CD to czekam chwile aby włączyć automatyczny instalator Windowsa i gdy on się włącza dochodzi do momentu gdzie trzeba ustawić język, datę i godzinę to komputer się wyłącza. No więc poczekałem chwile bo komp dosyć stary, nieczyszczony od roku więc się trochę szybko nagrzewa. Gdy go odpalam ponownie pisze że instalator musi dokończyć prace (czy coś w tym rodzaju) i gdy ma się pokazać ekran instalator to komp tym razem się resetuje. Tak sobie myślę że to może być wina zasilacza bo przed formatem gdy komp się nagrzewał bo długo chodził to już pużniej ciężko mu był się włączyć, albo samemu się wyłączał. Proszę o pomoc

Sprawdź w BIOSIE jaką temperaturę uzyskuje procesor, a dopiero potem będziemy myśleć o zasilaczu.

Temperatura wynosi 40.5 stopni

Dodam jeszcze że to Intel Celeron D

Hej,

Czy wentylator w zasilaczu pracuje? Czy czuć ciepłe powietrze wydmuchiwane przez niego na zewnątrz? Czy przypadkiem dotykowo zasilacz nie jest zbyt ciepły?

A jaki dokładnie to model Celerona D? Zdecydowana większość modeli z tej rodziny ma TjMax na poziomie 60 - 70 stopni, więc temperatura w granicach 40 stopni bez obciążenia układu - bo pewnie temperatura odczytana z BIOS’u - jest już zdecydowanie za wysoka.

Pozdrawiam,

Dimatheus

-może być też uszkodzona pamięć…-jeżeli masz więcej -to wyciągnij jedną ,dwie -obadaj…efekty…

Przepraszam że tak długo nie odpowiadałem ale miałem problem z dostępem do internetu. Mój kłopot rozwiązałem tak że kompa rozkręciłem wszystko przeczyściłem na procka nałożyłem nową pastę bo po poprzedniej nie było w ogóle śladu. Potem go odpaliłem, formata jeszcze raz zrobiłem i instalację już dokończyłem :D. Dziękuje wszystkim którzy chcieli mi pomóc :smiley:

Hej,

A może poprzedniej wcale nie było na procesorze? Generalnie okazuje się, że jednak temperatura procesora powodowała restarty. A jak teraz wyglądają temperatury procesora? Możesz to sprawdzić na przykład przy pomocy programu HWiNFO32 bądź Speccy.

Pozdrawiam,

Dimatheus