Restart kompa

(Melon21) #1

Witam! Dziś po powrocie z pracy chwiałem włączyć kompa, po naciśnięciu przycisku uruchamiającego komputer, zaczęły dziać się dziwne rzeczy!! mianowicie komputer zaczął włączać się i wyłączać tak kilka razy po czym wyłączał się zupełnie, tak się działo 2 razy za trzecim ruszył normalnie. Na ekranie nic nie wyświetlało! od jakiegoś czasu mam problem z włączeniem wygaszacza ekranu czy może to mieć coś wspólnego? czy mam się zacząć bać? mój sprzęt to procesor Core 2 Duo E8400, MSI P35 NEO2, Grafika gigabytes gtx 460, pamiątki 4GB PATRIOT. proszę o rade! !!

(Seba_K.) #2

Może być uszkodzony zasilacz lub pamięć. Pamięć możesz przetestować programem MemTest86+. Inne przyczyny to coś nie tak z dyskiem, płytą lub kartą graficzną. Ale zasilacz i pamięć to najczęstsze przyczyny takich objawów.

(Melon21) #3

i ramy i zasilacz moją około roku jeszcze na gwarancji grafika ma 2 tygodnie. około 2 tygodnie temu dawałem kompa do serwisu w celu przetestowania (wszystko ok mi powiedzieli) ponieważ w ciągu roku w równych mniej więcej odstępach czasu spaliły mi się 2 karty graficzne gtx 8800. też podejrzewałem zasilacz ale koleś w serwisie powiedział mi że jak by zasilacz niepoprawnie pracował to przypalał by podzespoły w kilka godzin a nie pół roku!! no ale nic przetestuje ramy i zobaczę co się dzieje!

(Al0ne0) #4

Zresetuj bios, czyli wyjmij bateryjke na płycie głównej. Może to dziwne ale mnie to pomogło :smiley: Prawdopodobnie też jest to ram :frowning:

(Grzegorz Wziatek) #5

memtest,

jeżeli pokaże, że jest wszystko ok to radzę sprawdzić zasilacz...

może jeszcze płyty głównej nie uszkodził.

(Seba_K.) #6

A co to za zasilacz? Panowie w serwisie nie do końca prawdę ci mówią odnośnie zasilacza. Wystarczy np że zasilacz będzie miał na jednej linii od czasu do czasu chwilowe skoki napięcia i po miesiącu czy dwóch coś uszkodzi. Miałem kiedyś taki wynalazek jak Tracer co znowu miał spadki napięcia i w końcu wykończył mi dysk twardy. W twoim przypadku, to co opisujesz, problem może być tez z płytą główną. Ale jak dla mnie to pierwszy podejrzany to zailacz.

(Melon21) #7

MEMTEST wykazał że wszystko jest git! i niema żadnych errorów więc nie wiem co się dzieje dziś na przykład komp się włączał elegancko normalnie nie mam siły do tego sprzętu!

(JNJN) #8

Może przycisk na obudowie włączający kompa się zacina zwróć na to uwagę.

Konserwacja kompa.

Sprawdź sobie parametry zasilacza.

viewtopic.php?t=9809

Lub przetestuj kompa na innym - sprawdź również jakie ma wymagania co do zasilacza nowa karta grafiki, może potrzebne karcie grafiki dodatkowe zasilanie.

(Melon21) #9

no nie boli! za to boli jak coś z kompem nie gra! napięcia w kompie mam wszędzie eleganckie! jakieś inne pomysły?