Restart kompa

Witam! Dziś po powrocie z pracy chwiałem włączyć kompa, po naciśnięciu przycisku uruchamiającego komputer, zaczęły dziać się dziwne rzeczy!! mianowicie komputer zaczął włączać się i wyłączać tak kilka razy po czym wyłączał się zupełnie, tak się działo 2 razy za trzecim ruszył normalnie. Na ekranie nic nie wyświetlało! od jakiegoś czasu mam problem z włączeniem wygaszacza ekranu czy może to mieć coś wspólnego? czy mam się zacząć bać? mój sprzęt to procesor Core 2 Duo E8400, MSI P35 NEO2, Grafika gigabytes gtx 460, pamiątki 4GB PATRIOT. proszę o rade! !!

Może być uszkodzony zasilacz lub pamięć. Pamięć możesz przetestować programem MemTest86+. Inne przyczyny to coś nie tak z dyskiem, płytą lub kartą graficzną. Ale zasilacz i pamięć to najczęstsze przyczyny takich objawów.

i ramy i zasilacz moją około roku jeszcze na gwarancji grafika ma 2 tygodnie. około 2 tygodnie temu dawałem kompa do serwisu w celu przetestowania (wszystko ok mi powiedzieli) ponieważ w ciągu roku w równych mniej więcej odstępach czasu spaliły mi się 2 karty graficzne gtx 8800. też podejrzewałem zasilacz ale koleś w serwisie powiedział mi że jak by zasilacz niepoprawnie pracował to przypalał by podzespoły w kilka godzin a nie pół roku!! no ale nic przetestuje ramy i zobaczę co się dzieje!

Zresetuj bios, czyli wyjmij bateryjke na płycie głównej. Może to dziwne ale mnie to pomogło :smiley: Prawdopodobnie też jest to ram :frowning:

memtest,

jeżeli pokaże, że jest wszystko ok to radzę sprawdzić zasilacz…

może jeszcze płyty głównej nie uszkodził.

A co to za zasilacz? Panowie w serwisie nie do końca prawdę ci mówią odnośnie zasilacza. Wystarczy np że zasilacz będzie miał na jednej linii od czasu do czasu chwilowe skoki napięcia i po miesiącu czy dwóch coś uszkodzi. Miałem kiedyś taki wynalazek jak Tracer co znowu miał spadki napięcia i w końcu wykończył mi dysk twardy. W twoim przypadku, to co opisujesz, problem może być tez z płytą główną. Ale jak dla mnie to pierwszy podejrzany to zailacz.

MEMTEST wykazał że wszystko jest git! i niema żadnych errorów więc nie wiem co się dzieje dziś na przykład komp się włączał elegancko normalnie nie mam siły do tego sprzętu!

Może przycisk na obudowie włączający kompa się zacina zwróć na to uwagę.

Konserwacja kompa.

Sprawdź sobie parametry zasilacza.

viewtopic.php?t=9809

Lub przetestuj kompa na innym - sprawdź również jakie ma wymagania co do zasilacza nowa karta grafiki, może potrzebne karcie grafiki dodatkowe zasilanie.

no nie boli! za to boli jak coś z kompem nie gra! napięcia w kompie mam wszędzie eleganckie! jakieś inne pomysły?