Restart kompa

Kilka razy zdażyło mi się już,że komp samoczynni się zrestartował po czym pojawił się komunikat “System Windows odzyskał sprawność po poważnym błedzie”- nie zdaza sie to czesto,ale przeciez jakas przyczyna musi tego byc… pomozcie…

W tej informacji , bądz w podglądzie zdarzeń zobacz co to powoduje.

Wklej loga .

W tej informacji , bądz w podglądzie zdarzeń zobacz co to powoduje.

nie bardzo wiem jak mam to rozumiec.

powinien wyświetlić jakieś dane na temat błędu choć nie zawsze to robi.

tak więc

start > ustawienia > narzędzia administracyjne > podgląd zdarzeń

i w aplikacjach sprawdzasz jaki jest błąd

Service Control Menager - tylko,ze nic mi to nie mowi :expressionless:

XP potrafi nieraz sam się zresetować bez przyczyny.

Wywołaj błąd i podaj.

http://forum.centrumxp.pl/viewtopic.php?t=29728#faq1

to by się zgadzało… wszystkie błędy dotyczą USB ,co jakis czas (srednio raz na 1 godzine) slysze odglos jakby ktos nagle odlaczyl urzadzenia USB!

Wyjmujesz wtyczki USB z kompa - wszystkie.

Menadzer urządzeń i kontrolery uniwersalnej magistrali szeregowej i odinstaluj wszystko co USB(ma być pusto) restart kompa - system powinien poprawnie zainstalować stery nawet jak masz USB2.0 - gdyby nie zainstalował do USB2.0, to doinstaluj z płyty CD do płyty głównej.

Sprawdź co pokazuje menadzer urządzeń w USB i czy wszystko gra.

W głównych koncentratorach USB w sekcji zarządzanie energią odptasz zezwalaj komputerowi … - zrób tak dla wszystkich.

Wgraj stery do płyty głównej.

I teraz zobacz.

Odinstaluj program - RapidMem - zrób po nim czystkę i zobacz.

Ja miałem podobny problem. Kiedyś przyczyną także były kable USB (a dokładniej HUB), jednak wczoraj okazało się, że był to wirus. Znajdował się on w katalogu Temp. Usunąłem folder w którym się znajdował i probelm z głowy. Doszedłem do tego poprzez 'Raport o błędach’i sprawdziłem jaka aplikacja powoduje ciągły restart mojego komputera. Widze, że koledzy dobrze Ci radzą…

Ja pozbyłem się tego problemu. Myślę, że Tobie także się uda. Pozdo… :slight_smile: