Restart komputera co pare dni?

Przeczyść widowsa RegCleaner, antywirem, Spybot - Search & Destroy,

Lavasoft Ad-aware 6. Jeśli restart będzie jeszcze występował to zerknij w Menadżer urządzeń i pokaż ukryte urządzenia i sprawdź czy nie ma konfliktow przerwan lub błąd jakiegoś urządzenia. Zerkij też w Panel sterowania Narzędzia administracyjne i Podgląd zdarzeń. Masz tam Aplikacja Zabezpieczenia i System. Zerknij na te logi i może wyświetli ci jaki błąd występuje w windzie albo w sprzęcie. Ostatecznie możesz sie zwrócić o pomoc jakiegoś serwisu komputerowego gdzie przetestują kompa.

Ja bym na jego miejscu ani 5 min nie czakał i niósł go do serwisu.

Tylko gwrancja się kiedyś skończy i jak ktoś nienauczy się sprzętu naprawiać na włąsną rękę to dobrze natym niebedzie wychodził :smiley:

chyba ze ma kase, to inna sprawa :slight_smile:

btw. Fiesta jak lecisz co chwilka do serwisu to nieznasz sie na kompie ? :?

Jak jest to awaria hardware i sprzęt jest na gwarancji to jest zaplombowany. Więc jak ma sie dostać do środka bez ich zerwania ??

Natomiast jeśli chodzi o mnie to sam sobie radzę ze swoim kompem. Z zawodu jestem elektronikiem i informatykiem więc nie wiem co miały oznaczać Twoje sugestie ?? Ale jak komputer jest na gwarancji to staram się go nie otwierać bez konkretnej potrzeby i wszelkie usterki zgłaszam do serwisu. Po to jest gwarancja żeby z niej korzystać. Nawet jak sugerujesz że w tym przypadku jest to wina zasilacza to tym bardziej gwarant powinien usunąć tą usterkę ewentualnie wymienić zasilacz na “wydajniejszy”.

nic niemiały znaczyć! zapytałem ino!

plomby to proceder sosowany w hipermarketach i nielicznych sklepach ze sprzętem komputerowym! a sposoby na ściągnięcie są :smiley:

co do zasiłki to zgadzam sie ze należałoby do servisu lecieć i ew. z innymi problemami technicznymi, ale samemu nalezy też zbadać co jest nie tak by z byle głupotą niechodzić do serwisu! Pozatym oni mają czas na naprawe 2tyg. wiec jest to troche :?

Witam wszystkich ponownie. Nie będę tu cytował tylko odpowiem na parę sugesti. Komputer był oczywiście czyszczony RegCleaner, Antyvirusem jak pisałem wyżej też był skanowany, Spybot - Search & Destroy,

Lavasoft Ad-aware 6 są używane systematycznie (szczególnie ad-ware 6) W podglądzie zdarzeń też nie ma błędów. To wszystko sprawdzałem zanim tu cokolwiek napisałem. Jak na razie to staneło na tym że podejżewam że to Ram. Jak radził kolega Pawek zamierzam udać się do znajomego i porobić testy. Ewentualnie jak nie będzie to Ram to posprawdzam go jeszcze sam. A jak nic nie wskuram to komputer znajdzie się w serwisie. Sprzęt nie jest zaplombowany ale zgadzam się z Fiestą że po to jest gwarancja, aby z niej korzystać. Ewentualnie prosiłbym jeszcze o dobry program do testowania ramu. No i jak są jeszcze jakieś sugestie … :smiley:

Program do testowania pamięci RAM

Komputer jest sprawny! !!

dziwne :expressionless: pożyjemy zobaczymy :wink:

Spotkałem się już z taką awarią. Miałem kompa kuzyna (także nowy komp) u mnie w chacie (przed wigilą :slight_smile: ), grałem se w Diablo, a tu nagle restart. Włączyłem ponownie i znowu. Sprawdziłem go 3D Mark-iem i w czasie testowania restart. Ja byłem pewny, że to ram, sprawdziłem Memory Test-em i okazało się, że połowa kości była padnięta. Dlatego uważam, że jest duże prawdopodobieństwo, że u ciebie, tak jak u mojego kuzyna może być padnięta część ram-u. Pomimo tego, że w serwise mówili, że trzymali go włączonego - to na 80 - % jest ściema (włączyli na chwile (zobaczyli, że działa) i wyłączyli).

Tylko że ja sam osobiście zanim poszedłem do serwisu zrobiłem testy Ramu. A w serwisie nie stał i nie kurzył się bo miałem przyjść dzień wcześniej i byłem a komp był włączony i koleś prosił abym go zostawił jeszcze dzień dłużej. Ja osobiście zastanawiam się czy problem będzie się powtarzał. Czas pokarze. :smiley: